adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,578 USD-S:5,588 EURO-A:6,192 EURO-S:6,203

20 Bin Adanalı Fener Alayı Yürüyüşüne Katıldı

Karalar; ``Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydınlık Türkiye Yoludur.``
  •   20 Bin Adanalı Fener Alayı Yürüyüşüne Katıldı
< >
30.10.2018 İzzet AYDEMİR Gündem 445 Kişi Okudu

  20 Bin Adanalı Fener Alayı Yürüyüşüne Katıldı

  Karalar; ``Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydınlık Türkiye Yoludur.``

  Seyhan Belediyesi öncülüğünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Adana’da gerçekleşen Meşaleli “Cumhuriyet Yürüyüşü” ne 20 bin Adanalı katıldı.

  YÜRÜYÜŞE YAKLAŞIK 20 BİN KİŞİ KATILDI

  Adana`da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen fener alayı yürüyüşüyle kutlandı. Cumhuriyet Yürüyüşü’ne Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, Orhan Sümer, Burhanettin Bulut, eski milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay ve on binlerce Adanalı katıldı. Ziyapaşa Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk Yüzme Havuzu önünde toplanan kalabalık grup, ellerinde taşıdıkları Türk Bayrakları ve meşalelerle, marşlar okuyarak Atatürk Parkı`na kadar yürüdü. Yürüyüş esnasında evlerinde bulunan vatandaşlar korteje alkışları ile destek verdi.

  “YOLUMUZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN AYDINLIK TÜRKİYE YOLUDUR”

  Yürüyüşün sonunda Atatürk Parkı`nda toplanan grup saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu. Burada konuşan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar yollarının Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık Türkiye yolu olduğunu söyledi. Başkan Zeydan Karalar, “Son 100 yılda neredeyse tüm savaşları kaybetmiş genci, parası, tüfeği kalmamış. Parasını kendi idare edemeyen bir ülke olmuştu Osmanlı… Bir deha Mutafa Kemal Atatürk ortaya çıktı ve halkına güvenerek yola çıktı. ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ dedi. Evvela Türkiye’yi düşmandan kurtardı sonra Cumhuriyeti kurdu. Teba olarak yaşayan insanları yurttaş yaptı. Atatürk’ün en büyük devrimi insanları dönüştüren, uygar yapan, birey yapan devrimdir. Bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık Türkiye yoludur” ifadelerine yer verdi.

  “BİZİ ATATÜRK`ÜN YOLUNDAN AYIRMAYA HİÇ KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ”

  Cumhuriyet’i yıkmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 95 yıldır hep beraber elele omuz omuza yaşatılan cumhuriyetin sonsuza dek yaşayacağını söyledi. Başkan Çetin, “Değerli Cumhuriyet sevdalıları, hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Bu yürüyüşle Atatürk Parkı’nda bu coşkuyu, bu güzelliği gördükten sonra, bir kez daha diyorum ki, bu Cumhuriyet’i yıkmaya, bizi Atatürk`ün yolundan ayırmaya hiç kimsenin gücü yetmez.  95 yıldır hep beraber elele omuz omuza yaşatıyoruz.  Cumhuriyet’imizi. Sonsuza kadar da yaşatacağız. Değerli Cumhuriyet sevdalıları, dün, çok muhteşem bir kalabalıkla güzel bir konserle Cumhuriyet’imizi karşıladık. Bugün de il başkanlığımızın, Seyhan Belediyemizin, Çukurova Belediyemizin öncülüğünde, tüm milletvekilleri ve belediye başkanlarımızın katılımıyla, bu birlik beraberlik duygusu için birlik beraberliğimizi hep birlikte yaşıyoruz.

  Dünkü yaptığım konuşmada da şunu söyledim. Kurtuluş Savaşı dünyanın mazlum bütün milletlerine örnek gösterilmektedir. Herkesin örnek aldığı, emperyalizme karşı en büyük savaşlardan biridir. O savaş ve öncesinde, Çanakkale’de Gelibolu’da, Dumlupınar`da, 1. İnönü`de, 2. İnönü`de, Sakarya`da, her yerde, arabıyla, lazıyla, çerkeziyle, kürdüyle, türkmeniyle, avşarıyla bütün bu millet, elele omuz omuzaydı. Bundan sonra da öyle olacak. Bu birlikteliği, bu kardeşliği bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecek.  Her geçen gün bu coşku daha da artıyor. Çünkü, Cumhuriyet`in temel değerlerine saldırılar yapıldığını hepiniz biliyorsunuz. Atatürk`ün ilkelerine ve devrimlerine saldırılar yapıldığını, unutturulmak istenildiğini hepiniz biliyorsunuz. Biz, bir olursak, iri olursak, diri olursak, hiç kimsenin buna gücü yetmeyecektir. Yaşasın Cumhuriyet. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum.” dedi.

  KOZAY: CUMHURİYET DEĞERLERİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

  Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Emrah Kozay ise Cumhuriyet değerlerinden asla vazgeçmeyeceklerini söyledi. Kozay, “Değerli dostlar,Acıyla, gözyaşıyla, bin bir emekle kurduğumuz Cumhuriyetten ve elde ettiğimiz Cumhuriyet kazanımlarından asla vazgeçmeyeceğiz. Buradan tüm Türkiye’ye Sözümüzdür..!  Cumhuriyeti ne olursa olsun sonsuza dek yaşatacağız. Dün olduğu gibi, bugün de, yarın da Önderimiz Atatürk’ün işaret ettiği çağdaşlık yolunda, Cumhuriyet aydınlığında yürümeye hep beraber devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

  Konuşmaların ardından kalabalık grup marşlar eşliğinde Atatürk Parkı’ndan ayrıldı…

  • Facebook
  • YORUM YAP