adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,718 USD-S:5,729 EURO-A:6,282 EURO-S:6,293

Adana’da Tiyatro Şöleni Başladı

7 ülkeden 17 tiyatro topluluğunun 19 oyun sahneleyeceği Adana Büyükşehir Belediyesi 5. Şehir Tiyatrosu Buluşması’nın ilk akşamında İstanbul Şehir Tiyatrosu “Nora: Bir Bebek Evi” adlı piyesle tiyatro s
  •   Adana’da Tiyatro Şöleni Başladı
< >
17.10.2018 İzzet AYDEMİR Kültür Sanat 482 Kişi Okudu

  Adana’da Tiyatro Şöleni Başladı
  7 ülkeden 17 tiyatro topluluğunun 19 oyun sahneleyeceği Adana Büyükşehir Belediyesi 5. Şehir Tiyatrosu Buluşması’nın ilk akşamında İstanbul Şehir Tiyatrosu “Nora: Bir Bebek Evi” adlı piyesle tiyatro severlerin karşısına çıktı. 

  TİYATRO DOLU GÜNLER BAŞLADI
  Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 5’incisini düzenlediği Şehir Tiyatroları Buluşması, İstanbul Şehit Tiyatrosu’nun sahnelediği “Nora: Bir Bebek Evi” adlı oyunla başladı. Türkiye, Almanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sincan Uygur Özerk Cumhuriyeti, Gagavuzya Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kazakistan’dan 17 tiyatro topluluğunun 19 ayrı oyun sahneleyeceği Adana Büyükşehir Belediyesi 5. Şehir Tiyatrosu Buluşması’nın ilk akşamında İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncuları, HenrikIbsen’in yazıp Ali Gökmen Altuğun yönettiği “Nora: Bir Bebek Evi” adlı oyunla Adanalı tiyatroseverlerin karşısına çıktı.
  “61 YILDIR TİYATRO SANATININ EVRENSEL SİNERJİSİ ADANA’DA”
  Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’ndaki ücretsiz etkinliğin açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Genel Sekreter Yardımcısı Halil Avşar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit,  Adana Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni İsmail Dikilitaş, İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur ile çok sayıda tiyatro sever katıldı.
Salonu dolduran tiyatro severlere hitap eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Ramazan Akyürek, Başkan Hüseyin Sözlü’nün selam ve sevgilerini iletti. Ramazan Akyürek, Adana Büyükşehir Belediyesi 5. Şehir Tiyatrosu Buluşması’na destek veren tiyatro sanatçılarına teşekkür edip, Adana Şehir Tiyatrosu’nun 61 yıldır tiyatro sanatının evrensel sinerjisini kente yansıttığını belirtti.
  “YILDA 400’Ü AŞKIN ETKİNLİKLE HALKIMIZI SANATLA       BULUŞTURUYOR”
  Anadolu’da sanatın ve kültürün başkentinin Adana olduğunu vurgulayan Akyürek, “Amacımız, insanlarımızın sanata olan ilgisini artırmak, bütün güzel sanatları cazip hale getirmektir. Bu nedenle Adana sanatın ve kültür başkentidir sloganını kullanıyoruz. Her yıl Portakal Çiçeği Karnavalı’ndan başlayarak Adana Film Festivali, Adana Lezzet Festivali ve Tiyatro Festivali devam ettirdiğimiz 400’ü aşkın sanat, kültür ve sportif etkinliğimizi insanlarımızın sosyal ve biyolojik açıdan gelişmeleri için yapıyoruz. İnanıyoruz ki, sanatla uğraşan, sanatı seven insanlar, hemcinslerini, hayvanları, doğayı, ülkesini, bayrağını sever. Bu şuurla kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerimizi var gücümüzle sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
  “ADANA’DA OLMAKTAN MUTLUYUZ”
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit ve İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur da konuşmalarında Adana’da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını vurgulayıp, tiyatro sanatına büyük destek veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Daha sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, İstanbul Şehit Tiyatroları’nın yöneticileri ve oyuncularına plaket ve çiçek vererek teşekkür etti.
İstanbul Şehir Tiyatrosu oyuncuları,
Norveçli oyun yazarı HenrikIbsen’in 1879 yılında kaleme aldığı ‘Nora: Bir Bebek Evi’ adlı sahneledi. Maddi baskı altında rekabete sürüklenen bireylerin yıkımını ve yok olan değerleri elen alan oyunda, insan onuru ve kişiliğinin eşsiz yanına vurgu yapıldı. Konusunu gerçek yaşamdan alan başyapıtta, gerçek sevgi üzerine kurulmayan birlikteliğin ve birey olarak kadının var olamadığı bir yuvanın nereye savrulacağı anlatıldı.

  • Facebook
  • YORUM YAP