Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Toner Dolumu,Carpet Cleaning Machine,lazer epilasyon teknik servis adana,lazer epilasyon cihaz fiyatları 2018,4x4 Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Kuru Temizleme Poşeti,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,4x4 Otopsi Oto Ekspertiz,Oto Ekspertiz Firmaları,adana doğalgaz firmaları,Niğde Halı Yıkama,adana doğalgaz fiyatları,adana seo,Adana Çukurova, Seyhan Su(Sıhhi) Tesisatçısı Arayanlar Firmaları,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,Ev Temizliği,kuru temizleme poşeti,Konyaaltı Halı Yıkama,hışır poşet,halı poşeti,ucuz halı poşeti,balonlu naylon,İş Makinaları Yedek Parçaları,Lazer Epilasyon Cihazları,İş Makinaları Yedek Parçaları,Muratpaşa Halı Yıkama,Kepez Halı Yıkama,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:6,31 USD-S:6,321 EURO-A:7,377 EURO-S:7,39

Adana’nın trafik yükünü azaltacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’nın itibar projesi olan Devlet Bahçeli Köprüsü şantiye alanında gazeteciler ve meclis üyeleri ile bir araya geldi.
  • Adana’nın trafik yükünü azaltacak
< >
10.10.2017 İzzet AYDEMİR Gündem 713 Kişi Okudu

Adana’nın trafik yükünü azaltacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’nın itibar projesi olan Devlet Bahçeli Köprüsü şantiye alanında gazeteciler ve meclis üyeleri ile bir araya geldi. Devlet Bahçeli Köprüsü Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Yapımı tamamlandığında Türkiye’nin yükünü omuzlayan Liderimiz Devlet Bahçeli, Adana’nın trafik yükünü de omuzlayacak” dedi

 

24 AYAK ÜZERİNE 1625 METRE UZUNLUĞUNDA 40 METRE GENİŞLİĞİNDE

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’nın itibar projesi olan Devlet Bahçeli Köprüsü şantiye alanında gazeteciler, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve oda başkanları ile bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Şahin, Devlet Bahçeli Köprüsü’nün 24 ayak üzerine inşa edildiğini şuan 13 ayağın tamamlandığını, 4 ayağın da su altında olduğunu ifade ederken köprünün bin 800 metre uzunluğunda, 39 metre genişliğindeki 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere 6 şeritli karayolu, çift hatlı demiryolu şeklinde projelendirildiğini aktardı.

HÜKÜMET YATIRIMLARININ TRAFİK YÜKÜNÜ EN AZA İNDİRGEYECEK

Açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Devlet Bahçeli Köprüsü’nün Adana’nın itibar projesi olduğunu ifade ederken köprünün yapılış amacını “Hükümet eliyle Adana`ya farklı yatırımlar yapıldı. Şehir hastanesi, stadyum, bölge adliye mahkemesi binası gibi... Ancak buralarda yatırım yapılırken Adana Büyükşehir Belediyesi olarak bizimle yatırımların şehir planlamasına uygun olup olmayacağı noktasında herhangi bir görüş alışverişinde bulunulmadı. Aynı bölgede, aynı güzergah üzerinde yapılan hükümet yatırımları bölgede bugün için her ne kadar çok fazla hissedilmese de yatırımlar kamuya açıldığında ulaşım yükü bölgede bir hayli yoğun olacak. Bu trafik yükünü omuzlayacak proje de Devlet Bahçeli Köprüsü`dür” diyerek açıkladı.

KREDİMİZ 7 AYDIR BAKANLIKTA ONAY BEKLİYOR”

Çukurova Üniversitesi, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kampüsü, Numune Hastanesi, Şehir Hastanesi, Yeni stadyum, Bölge Adliye Mahkemesi binasının kentte oluşturacağı trafik yükünün Devlet Bahçeli Köprüsü sayesinde en aza indirgeneceğini söyleyen Başkan Sözlü, “Hükümetin Adana`da yaptığı yatırımların trafik yükünü omuzlamak, problemi gidermek için Adana Büyükşehir Belediyesi olarak gerek kamulaştırma gerekse ulaşıma harcadığımız para yaklaşık 700 milyon liraya tekabül ediyor. Buna rağmen Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 160 milyonu Devlet Bahçeli Köprüsü için kullanılmak üzere talep ettiği 240 milyonluk borçlanma yetkisi İç İşleri Bakanlığı’nda 7 aydır onay bekliyor. Bunları birileri bizi alkışlasın diye değil Adana`ya hizmet noktasındaki samimi tavrımızın hissedilmesi için söylüyorum” dedi.

KÖPRÜDEN GEÇİŞ ÜCRETSİZ OLACAK

Yapımı devam eden Devlet Bahçeli Köprüsü’nün, 24 ayaktan oluştuğunu, her ayağa 1500 metreküp beton, 300 ton demir kullanıldığını, köprünün her bir ayağı için kullanılan malzeme ile her katı 4 daire olacak şekilde 18 katlı bir bina inşa edilebileceğini aktaran Başkan Sözlü, “Burada özellikle ifade etmek istediğim bir nokta daha var ki Türkiye`de ilk kez bu kadar uzun ve geniş bir köprü bir büyükşehir belediyesinin kendi imkanları ile yapılıyor.Bin 800 metre uzunluğunda, 39 metre genişliğindeki 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere 6 şeritli karayolu, çift hatlı demiryolu şeklinde projelendirilen Devlet Bahçeli Köprüsü, Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam ilçeleri arasında ulaşımı büyük oranda rahatlatacak ve köprü üzerinden her gün 55-60 bin taşıt geçiş yapacak. Köprüsü`nün bağlantı yollarıyla birlikte toplum uzunluğu 2 bin 450 metreye ulaşacak. Köprüden geçiş ücretsiz olacakve yapımı 08.10.2018 de tamamlanacak” şeklinde konuştu.

“LİDERİMİZİN ADINI ŞEREF MADALYASI OLARAK TAŞIYACAK”

Başkan Sözlü konuşmasını şu cümlelerle noktaladı: “Mazeretler ardına sığınan bir belediye başkanı hiç olmadım. 15 yıl Ceyhan Belediye Başkanlığı yaparken de türlü engellemelerle karşılaştım ama Cenab-ı Allah`a şükürler olsun ki hiç bir zaman mücadele etmekten geri durmadım ve azmin karşısında hiç bir şey duramadı! Bugün Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak açıkça ifade ediyorum ki bu köprünün yapımını da tamamlayacağım. Ülkemizin düştüğü her dar boğazda onu ayağa kaldıran, her durum ve şartta `önce ülkem ve milletim` diyebilen Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli`nin adını şeref madalyası olarak taşıyacak olan bu köprüyü Adana`ya kazandıracağım. Türkiye’nin yükünü omuzlayan Liderimiz Devlet Bahçeli Adana’nın trafik yükünü de omuzlayacak”

Toplantı sonrası Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü öncülüğünde meclis üyeleri ve gazeteciler şantiye alanını gezdi.

 

 

  • Facebook
  • YORUM YAP