adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,4x4 Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Kuru Temizleme Poşeti,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,4x4 Otopsi Oto Ekspertiz,Oto Ekspertiz Firmaları,adana doğalgaz firmaları,Niğde Halı Yıkama,adana doğalgaz fiyatları,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Adana Çukurova, Seyhan Su(Sıhhi) Tesisatçısı Arayanlar Firmaları,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,İş Makinaları Yedek Parçaları,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:6,125 USD-S:6,136 EURO-A:6,823 EURO-S:6,835

Alevi Platformu`ndan Çetin`e Tam Destek

“SONER ÇETİN YOL ARKADAŞIMIZDIR, YANINDAYIZ”
  •   Alevi Platformu`ndan Çetin`e Tam Destek
< >
29.11.2018 İzzet AYDEMİR Belediyeler 461 Kişi Okudu


  “SONER ÇETİN YOL ARKADAŞIMIZDIR, YANINDAYIZ”

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Arap Alevileri kurumları ve Anadolu Alevi kurumlarından oluşan Alevi Platformu ile geçtiğimiz gün bir araya geldi. Son günlerde ortaya atılan asılsız iddialarla ilgili olarak platform başkanlarına detaylı açıklamada bulunan Başkan Soner Çetin’e Alevi Platformu’nun tüm başkanlarından tam destek geldi. Çetin, “Ben bu toplumun her zaman emrinde oldum. Belediye başkanı olmadan da emrindeydim şimdi de emrindeyim ve sonrasında da böyle olacak. Beni canlardan hiç kimse ayıramaz. Hiç kimse aramıza giremez” derken tüm Alevi kurum başkanları son günlerde ortaya atılan asılsız iddialara asla ihtimal vermediklerini ve Başkan Çetin’in yanında olduklarını ifade ederek; “Soner Çetin’in mutlaka ve her daim yanınızdayız. Biriz, beraberiz. Beraber bu yolu devamlı yürüyeceğiz”  dediler.

  “BU RAPORU KABUL ETMİYOR, LANETLİYORUM”

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, son günlerde ortaya atılan asılsız iddialar ve yaratılmaya çalışılan algı oyunlarının üzerine Arap Alevileri kurumları ve Anadolu Alevi kurumlarından oluşan Alevi Platformu ile akşam yemeğinde buluştu. Platform Başkanlarının böyle bir açıklamaya gerek görmediklerini ve “Biz seni biliyoruz” dediklerini ifade eden Başkan Soner Çetin, “Böyle bir açıklama yapmana gerek yok denildi. Ancak bizler aileyiz. Ben sizin kardeşinizim. Kafalarda soru işareti kalsın istemedim” dedi. Yaşanan olaylarla ilgili detaylı bir şekilde açıklamada bulunan Çetin, “Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin`in yüzde 52.2 ile açık ara önde göründüğü yazılmış. Meğer internet sitesinde bu anketin yorumunu da yazmışlar. Normalde biz de dönem dönem kamuoyu araştırmaları yaptırıyoruz ve bu araştırmaların sadece tabloları paylaşılır. Yorum kısmı anketi yapan şirkette kalır. Ben sadece birinci çıktığım bir anketi yayınlatmışım. Birinci çıktığım bir araştırmayı kamuoyuyla paylaşmam kadar doğal bir şey var mı? Benim ağzımdan çıkan herhangi bir ırkçı söylem yok.  Ne biz böyle bir ırkçı söylemi servis etmişiz ne de sosyal medyada paylaşmışız. Ben bırakın bunu paylaşmayı; bunun duyulmaması, görülmemesi için elimden geleni yapardım. Ben böyle bir raporu kabul etmiyorum, sonuna kadar karşı çıkıyor ve lanetliyorum.. Bunu sizler bilirsiniz. Siz bizim canımızsınız.” diye konuştu.

  “ALEVİ OLSAM BELKİ DE BU TOPLUMA BU KADAR HİZMET ETMEZDİM”

  Alevi canlara gönülden bağlı olduğunu ve kendini Alevi toplumunun bir parçası olarak gördüğünü aktaran Başkan Soner Çetin, “Ben bunu gurur duyarak söylüyorum. Türkiye’nin en büyük Cemevleri’nden bir tanesini sizlere söz verdiğim gibi 7 ayda tamamlayarak açan bir belediye başkanıyım. Bununla yetinmeyip Karahan Köyü’ne bir Cemevi açmışım. Bununla da yetinmeyip ilçe sınırları içerisinde olmamasına rağmen Nacarlı Köyü Yüreğir’e bağlıdır. Orada yarım yamalak duran Cemevi’ni tamamlamış, her türlü ihtiyacını karşılamış, katkıda bulunmuşum. Cemevleri’nin ibadethane olması konusunda Türkiye’de belki de ilk defa Belediye Meclisi’nde karar aldırıp, Cemevi’mizin tüm ihtiyaçlarını başından sonuna karşılamışım. Her Muharrem Ayı’nda sizlerle birlikte iftarını açan bir kardeşinizim ben. Her Aşure etkinliğinde çıkıp yüreğimden gelen sözlerle size hitap eden, belki de birçok dedenizin boynuma sarılıp gözlerinden birkaç damla yaş dökmesine neden olan bir kardeşinizim. Kendimi kesinlikle Alevi toplumunun bir parçası olarak görmüşüm. Kendini Nusayri ve Arap toplumunun bir parçası olarak gören bir kardeşinizim. Kamuoyunda Alevi ve Nusayri olarak bilinen bir arkadaşınızım. Beni herkes Arap Alevisi veya Anadolu Bektaşi Alevisi zannediyorlardı. Bunun da bir temeli var, nedeni var. En yakın arkadaşlarım hep Arap ve Alevi kesimindendir. Alevi olsam belki de bu topluma bu kadar hizmet edemezdim. Arap ve Alevi olsam belki de bu toplum beni bu kadar sevmezdi ve bu kadar benimsemezdi. Gözbebeğim, ilk gözağrım kızımı bir alevi gencine emanet etmişim. Bir Allah’ın kulu hayatım boyunca bu konuda bir yanlış yaptığımı söyleyemez. Ben biliyorum ki sizler buna ihtimal vermediniz. Sizlerle el eleyiz, omuz omuzayız. Ben bu toplumun her zaman emrinde oldum. Belediye başkanı olmadan da emrindeydim şimdi de emrindeyim ve sonrasında da böyle olacak. Beni canlardan hiç kimse ayıramaz. Hiç kimse aramıza giremez” ifadelerini kullandı.

  “SONER ÇETİN’İN MUTLAKA VE HER DAİM YANINDAYIZ”

  Alevi Platformu Başkanlarıyla birlik ve beraberlik mesajları veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Kimse Cumhuriyet Halk Partisi’ni karıştırmaya çalışmasın ve beyhude çabalardan vazgeçsin. Çünkü biz biriz ve beraberiz. Adana çok önemli bir ilimiz. Bizim hem partililerimizin hem yol arkadaşlarımızın hem de canlarımızın sorunlarını çözebilmek için Büyükşehir’i CHP’ye kazandırmamız gerekiyor. Biz bu bilinçle hareket ediyoruz” şeklinde konuştu. Söz alan Alevi Bektaşi Platformu üyeleri, “Soner Çetin’in mutlaka ve her daim yanınızdayız. Biriz, beraberiz. Beraber bu yolu devamlı yürüyeceğiz” dediler.

 

 

 

  • Facebook
  • YORUM YAP