adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,578 USD-S:5,588 EURO-A:6,192 EURO-S:6,203

Ceyhan Meclissin de `İşçi` Tartışması

Ceyhan Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısında AK Partili meclis üyeleri işçi kıyımı olduğunu ileri sürdü.
  • Ceyhan Meclissin de `İşçi` Tartışması
< >
9.5.2019 İzzet AYDEMİR Belediyeler 5112 Kişi Okudu


Ceyhan Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısında AK Partili meclis üyeleri işçi kıyımı olduğunu ileri sürdü. Başkan Vekili İlci, `Çalışanlarla sorunumuz yok ama işe gelmeyenlere maaş vermeyiz" dedi.

Ceyhan Belediyesi`nin Mayıs ayı meclis toplantısına Başkan Kadir Aydar`ın yokluğunda oturumu Meclis Başkan Vekili Gürsel İlci yönetti. Meclisteki gündem maddelerinden ziyade gündem dışı konular meclise damga vurdu.

ÇAKIR: HANGİ BAŞKAN DÖNEMİNDE 

NE KADAR BORÇ BIRAKILDI?

Gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Çakır, şeffaf belediyecilikten yana olduklarını ifade ederek; "26 Nisan tarihinde Ceyhan Belediyesi`ne verdiğim dilekçe de Hüseyin Sözlü, Alemdar Öztürk ve Ali Alper Boydak başkanlarımız dönemindeki borçlar ne kadardı diye öğrenmek istedim. Ancak şuana kadar ilgili müdürlük tarafından cevap verilmedi. Evet, Ceyhan belediyesinin borçlarını kamuoyuna açıkladınız ama hangi başkan döneminde ne kadar borç yapıldı bunu da öğrenmek hepimizin hakkı. Evet bizde şeffaf belediyecilikten yanayız, amacımız Ceyhan`ı bulunduğu komadan çıkarmak ama hangi başkan ne kadar borç bırakmış bunun da açıklanmasını istiyoruz" dedi.


ÇAKIR: HANİ KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMAYACAKTI?


Belediye Başkanı Kadir Aydar`ın seçim sürecinde `Hiçbir belediye personelini işten çıkarmayacağım" dediğini söyleyen AK Partili Çakır; "Hangi partiden, hangi düşüncede olursa olsun insanların ekmeğiyle oynanmaması gerekir. Bu bağlamda kimin sözü geçerli ise Sayın Aydar`a söylesin bu işçi kıyımını durdursun" diye konuştu.


İLCİ: ÇALIŞMAYAN BİRİNE MAAŞ VERİR MİSİNİZ?

Bunun üzerine Meclis Başkan Vekili Gürsel İlci, "Hepimiz Ceyhan`ın gelişmesi için mücadele ediyoruz. Ancak, size bir şey sormak istiyorum işyerinizde, fabrikanızda görevli olup işine gelmeyene maaş mı verirsiniz, yoksa işten mi çıkarırsınız? Ama işine gelen, ekmeğini alın teri ile kazanan hiç kimseyi işinden çıkmıyoruz" dedi.


ZAFER KOÇ: BANKAMATİKÇİLERİ DEŞİFRE EDİN

İşten çıkarılma konusunda meclis üyeleri konuşurken AK Partili Zafer Koç söz aldı. 24 Nisan tarihine kadar SGK`dan aldıkları bilgilerden 55 işçinin işine son verildiğini söyleyen Koç; "Bunların hepsi mi işe gitmiyordu? Ceyhan tabiri ile bunların hepsi mi avantadan maaş alıyorlardı? Eğer öyle ise, nasıl ki belediyenin borçları afişlerle kamuoyuna sunulduysa, belediye bu isimleri de gazetelere, bilboordlara assınlar görelim" diye konuştu.

 

 

  • Facebook
  • YORUM YAP

Yorum Yapanlar
Zafer KOÇ kardeşim sen bankamatikçilerin kim olduğunu gayet iyi biliyorsun her gün yan yana gezdiğin Tarık YALÇINKAYA 5 yıl boyunca işe gitmeden aldığı paralar ve altında Büyükşehir Belediyesinin arabası delikanlıydın neden o toplantıda ismini söylemedin.
hasan tanır 10.5.2019