adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,578 USD-S:5,588 EURO-A:6,192 EURO-S:6,203
  • Facebook
  • YORUM YAP
CHP`deki hava bir anda söndü!..
Yerel seçimlerde aday kimler olur diye merak edilirken, ilk adayını açıklayan parti MHP olsa da şu sıralar `Adayını geri çekti, çekecek` diye kamuoyunda ciddi bir bilgi kargaşası var. AK Parti kimi aday göstereceği konusunda net bir açıklama yapılmazken her gün farklı bir isim ön plana çıkıyor, ancak kamuoyunda mevcut Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak`ın bir adım önde olduğu ifade ediliyor.
Adayını açıklayan CHP`de tabiri caiz ise; `Bebek ölü doğdu` deyiminin şekil bulmuş hali oldu. Oysa, henüz kısa bir süre öncesine kadar 31 Mart seçimlerinin favorisi Cumhuriyet Halk Partisi iken, bu hava birden bire söndüğü görülüyor.
CHP, Türkiye genelinde sadece Ceyhan ve Ankara`nın Mamak ilçelerinde ön seçime gitme kararı aldı, o da seçime kısa bir süre kala alınan karar olunca parti içerisinde ciddi kırılmalara neden olduğu görüldü. 6 aday adayı bulunan CHP`de 3 aday adayı ön seçime katıldı ve 4 yıl ilçe başkanlığı yapan Kadir Aydar ön seçimden çıktı. 
CHP`ye uzak olanlar `Ne var canım bunda, adam ön seçimden çıktı, adaylıkta hakkıdır` diyebilir ama CHP tabanında durum hiçte böyle görünmüyor. Aday belirlendi, belirlenecek denildiği dönemlerde aday olma şansını her geçen gün yitiren Kadir Aydar cephesinin ve bir iki Adana milletvekilinin de bastırmasıyla ön seçim kararı alındığı, ön seçimde 4 yıllık ilçe başkanlığı döneminde kendine yakın kişilerin üye yapılmasının vermiş olduğu rahatlıkla ön seçime gitmek için bastırıldığı, 600`den fazla üyenin kendi ilçe başkanlığı döneminde yapıldığı, hatta bu kişilerin iletişim bilgilerinin olmadığı, Aydar haricindeki diğer iki adayın bu üyelere ulaşamadığı iddia edildi.
Böyle bir ortam da ön seçime giden CHP, o güne kadar `ulaşılamadı` denilen üyelerinde oy kullanmasıyla Kadir Aydar, yaklaşık 300 farkla ön seçimden çıktı. Bu durum göz önüne alındığında İddia edilen 600 üyenin oy kullanılmadığı bir an düşünülürse, Kadir Aydar`ın ön seçimi kaybettiğini anlamak için siyaset bilimcisi olmaya gerek yok.
Ön seçimden sonra aday gösterilir mi, gösterilmez mi derken Kadir Aydar CHP`nin Ceyhan Belediye başkan adayı olarak gösterildi. Aday gösterilmeden önce seçimin favori partisi olarak gösterilen CHP`deki hava bir anda söndü. Öyle ki, Aydar`ın şehre geldiğinde yaptığı konvoy ve miting bunun en belirgin göstergesiydi. Araç sayısının neredeyse kişi sayısından fazla olduğu konvoydan sonra tüm şişirilmelere rağmen coşku miting alanına yansımadığı görüldü. İlk mitingde beklenen havayı yakalayamayan Aydar`ın `Birlikte başaracağız` sloganının pek te birliktelik sağlamadığı görüldü. 
Aslında Kadir Aydar; genç, enerji dolu ve girişimci bir kişi ancak `Amaaaa`lardan henüz sıyrılmış değil. Oysa aynı Aydar hakkında kamuoyunda, 24 haziran milletvekili seçimlerinde aday adayı olsaydı, aday gösterilip Ceyhanlı`dan da destek görürdü. Belki de bir dönem vekillik yapsaydı, yapacaklarıyla hakkındaki `Ama`ları kırabilseydi, bir sonraki dönemde şansı daha yüksek olurdu deniliyor. 
CHP Ceyhan`da seçimin favorisi gösterilirken, Aydar`ın aday olarak gösterilmesinden sonra o havanın söndüğünü söylemek sözün kısası olur, Ancak, Aydar önümüzdeki süreçte bu durumu avantaja dönüştürür mü dönüştürmez mi hep birlikte bekleyip göreceğiz. Özellikle Aydar`ın `Birlikte başaracağız` sözünü bir slogandan öte hayata geçirmesi gerekir...
Şimdilik, bu kadar diyelim, diğer adayların belirlenmesiyle kamuoyu gündemini paylaşmaya devam edeceğiz. Saygılarımla