Tam Otomatik Halı Yıkama Makinaları Fiyatları,2. El Tam Otomatik Halı Yıkama Makinaları Fiyatları,Tam Otomatik Halı Sıkma Makinaları Fiyatları,Tam Otomatik Halı Paketleme Makinaları Fiyatları,Tam Otomatik Halı Kurutma Makinaları Fiyatları,Tam Otomatik Halı Çırpma Makinaları Fiyatları,Halı Yıkama Firmalari,Sanayi Tipi Halı Yıkama Makinaları,2.El Sanayi Tipi Halı Yıkama Makinası,Kampanyalı Halı Yıkama Makinaları Setleri,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Toner Dolumu, ????? ???? ??????,İş Makinaları Yedek Parçaları,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Rulo Halı Poşeti,Kuru Temizleme Poşeti,Elbise Poşeti,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Streç Film,Baskılı Poşet,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,Prizma Özel Öğretim Kursu,Halı Yıkama Makinaları,Halı Yıkama Makinası,Otomatik Halı Yıkama Makinesi,adana doğalgaz firmaları,adana doğalgaz,adana doğalgaz fiyatları,buderus yetkili servis,vaillant kombi servisi adana,bosch servis adana çukurova,adana baymak yetkili servis,adana daikin,adana seo,Ataşehir Evden Eve Nakliyat,Adana Çukurova, Seyhan Su(Sıhhi) Tesisatçısı Arayanlar Firmaları,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,Tam Otomatik Halı Yıkama Makinası,Otomaik Halı Yıkama Makinası,kuru temizleme poşeti,baskılı rulo poşeti,hışır poşet,halı poşeti,ucuz halı poşeti,streç film,balonlu naylon,karton bardak,streç,atlet poşet,çöp poşeti,hışır atlet poşet,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Oto Ekspertiz Adana,Adıyaman Tütünü, Çelikhan Tütünü, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:4,033 USD-S:4,041 EURO-A:4,967 EURO-S:4,976

Çiftçi emeğinin karşılığını alamıyor

Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut, preseli pamuk fiyatının düşmesine tepki gösterdi
  • Çiftçi emeğinin karşılığını alamıyor
< >
25.9.2017 İzzet AYDEMİR Ekonomi 1327 Kişi Okudu

Çiftçi emeğinin karşılığını alamıyor

Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut, preseli pamuk fiyatının düşmesine tepki göstererek, son 10 günde yaşanan fiyat düşüşüne anlam veremediklerini, yetkililerin duruma müdahale etmesini beklediklerini söyledi.

Ceyhan ziraat odası olarak öncelikle 2017 yılı pamuk hasadının başlaması nedeniyle tüm çiftçilere verimli ve kazançlı bir yıl geçirmesini temenni eden Başkan Bulut, yaptığı açıklamada şunları belirtti;

" Çukurova çiftçilerimizin ürettiği kütlü pamukların sezon başı piyasa fiyatı 2.55 TL-2.65 TL aralığında iken, preseli pamuk fiyatları da 6.50-6.70 TL aralığında seyretti. Preseli pamuk fiyatları, anlamını ve sebebini bilmediğimiz bir şekilde yaklaşık 10 gün gibi kısa bir sürede 5.50 TL ye kadar gerilemiştir.         

  Preseli pamuk fiyatlarında gerileme olmasına rağmen iplik üretimi yapan firmalar ihtiyaçları olsa bile piyasadan preseli pamuk almamak için direnmekte ve daha aşağı fiyat oluşmasını beklemektedirler. Bu durum borsalarda preseli pamuk fiyatlarının düşmesine kütlü alımı yapan özel sektör fabrikalarının kütlü alım fiyatlarını aşağıya çekmesine neden olmaktadır.

  ÜRETİCİ MAĞDUR EDİLİYOR

Yukarıda izah ettiğimiz sebepler üreticimizi mağdur etmekte ve Türk çiftçisi emeğinin karşılığını alamamaktadır. Ortada bir neden yok iken pamuk fiyatlarındaki sert düşüşler detaylı olarak inceleme gerektiren vahim bir durumdur. Sezon boyunca bu hadisenin devam etmesi durumunda pamuk üreticilerinin kayıplarının çok olacağı aşikardır. Pamuk fiyatlarının olması gereken seviyelerinin çok altında seyretmesi ülkemizde pamuk üretim miktarını çok aşağılara çekecek ve bu durumdan kurtulmak için gerekli tüm tedbirlerin derhal alınması gerekmektedir. Ceyhan ziraat odası olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazırız. Biz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da üreticilerimizin yanında olacağız.`` .

    

  • Facebook
  • YORUM YAP