SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Toner Dolumu, ????? ???? ??????,İş Makinaları Yedek Parçaları,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Rulo Halı Poşeti,Kuru Temizleme Poşeti,Elbise Poşeti,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Streç Film,Baskılı Poşet,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana doğalgaz firmaları,Niğde Halı Yıkama,adana doğalgaz fiyatları,adana seo,Adana Çukurova, Seyhan Su(Sıhhi) Tesisatçısı Arayanlar Firmaları,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,Ev Temizliği,kuru temizleme poşeti,baskılı rulo poşeti,hışır poşet,halı poşeti,ucuz halı poşeti,streç film,balonlu naylon,karton bardak,streç,atlet poşet,çöp poşeti,hışır atlet poşet,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:4,648 USD-S:4,657 EURO-A:5,462 EURO-S:5,472

Fıstıkçılar Kooperatif Kuruyor

Ceyhan’ın bereketli topraklarında, fıstık üretimi yapan çiftçiler önceki ay karşılıksız çek verilerek dolandırılmıştı.
  •   Fıstıkçılar Kooperatif Kuruyor
< >
12.3.2018 İzzet AYDEMİR Gündem 652 Kişi Okudu

  Fıstıkçılar Kooperatif Kuruyor

  Ceyhan’ın bereketli topraklarında, fıstık üretimi yapan çiftçiler önceki ay karşılıksız çek verilerek dolandırılmıştı. Başta Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut olmak üzere bir çok sivil toplum kuruluşları ayağa kalkarak dolandırılan çiftçilerin haklarını aramak için harekete geçti. 

  Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut’un çiftçilere “Fıstık üreticilerinin tek çatı altında toplanması ve alın terinizin karşılığını almanız için bir kooperatifin şart olması gerektiğini" söylemesi üzerine üreticiler harekete geçti. 
  Ceyhanlı çiftçi ve fıstık üreticilerden Kemal Toprak fıstık üreticileriyle istişare içerisinde bulunarak ve desteklerini alarak Ceyhan Fıstık Üreticileri ve Pazarlama Kooperatifini kurma kararı aldılar.

  Ceyhan Ziraat Odası başkanı Muhammet Bulut`un öncülüğünde mağdur olan fıstık üreticilerin yanı sıra Ceyhan`da bulunan tüm fıstık üreticileri için T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile görüşmelerde bulundu ve Ceyhan’daki fıstık üreticilerine Ziraat Odası Konferans salonunda kooperatifçilik hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Ankara`dan toplantıya katılan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nden Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı Ferhat Dağ ve Adana`dan Adana Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz Ceyhan’daki fıstık üreticilerini kooperatifleşmenin faydaları, üretim ve pazarlama konusunda bilgilendirdi.

 

 

  • Facebook
  • YORUM YAP