adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,4x4 Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,4x4 Otopsi Oto Ekspertiz,Oto Ekspertiz Firmaları,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,İş Makinaları Yedek Parçaları,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:5,632 USD-S:5,642 EURO-A:6,334 EURO-S:6,345

İnsan Eksenli Hizmet Anlayışı

Ali Alper Boydak ile başta Ceyhan`ın kanayan yol sorunu olmak üzere, belediyedeki gelişmeler, Ceyhan`a yaptıkları ve yapmayı düşündükleri, adaylık süreci ve yaklaşan yerel seçimleri konuştuk.
  • İnsan Eksenli Hizmet Anlayışı
< >
1.2.2019 İzzet AYDEMİR Belediyeler 799 Kişi Okudu


Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak ile başta Ceyhan`ın kanayan yol sorunu olmak üzere, belediyedeki gelişmeler, Ceyhan`a yaptıkları ve yapmayı düşündükleri ve yaklaşan yerel seçimleri konuştuk.

A`dan Z`ye her şeyi en ince ayrıntısına kadar konuştuğumuz Başkan Vekili Boydak`ın açıklamaları şu şekilde:

*

"Ara dönemde göreve geldik. Göreve gelir gelmez mali disiplini ele aldık. Esnafa, kamu kurumlara olan borçlarımızı ödedik. Meclisten aldığımız 10 Milyon TL borçlanma yetkisinin 7 Milyon lirasını kullanarak, yaklaşık 22 Milyon borç ödedik. Belediye bütçesinin yaklaşık 56 milyon olduğu bir belediye göz önüne alındığı düşünülürse, 1 buçuk yılda 22 milyon borcun ödenmesinin kayda değer olduğunu düşünüyorum.

YOL SORUNU

En çok ihtiyaç duyulan yollardan başlayarak, bizden önceki 3.5 yılda şehir içerisinde 10 buçuk km sıcak asfalt yapılmışken, bizim dönemimizde 55 km, neredeyse beş katı sıcak asfalt çalışması yapıldı. Bunun dışında şehir dışındaki mahallelerimizde de (Köylerde) yaklaşık 20 köyde parke taşı, 18 köyde de satı kaplama çalışması yaptık. Önümüzdeki süreçte de asfalt çalışmalarımız devam edecek. Hem şehir içi hem de şehir dışında parklarımızı revizyondan geçirdik. 11 yeni park yaptık, bunun ikisini bugüne kadar hiç park yapılmamış Belediye Evleri ve Yarsuat mahallelerine yaptık. İnsan eksenli bir siyaset anlayışıyla hizmet sunmanın gayretini veriyoruz. Milletin emanetine sahip çıkmaya çalışıyoruz.

Belediye bütçesi ile çok hizmet vermenin imkansızlığı aşikarken hükümet destekli hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz.

20 MİLYON TL`Yİ ÇÖPE Mİ ATALIM?

5 Kat yol yaptığınızı söylüyorsunuz ama memleketin en büyük sorunu halen yol. Bunun nedeni nedir?

Ne yazık yol sorunumuz yok demiyoruz. Ancak Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel müdürlüğü tarafından içme suyu projesi var ve ana halterler ve asfaltlanıyor. Fakat 265 Kilometrelik projenin şuan sadece 67 Km`lik kısmı ihale edildi, daha 198  Km`lik bizim sorumluluğumuzda olan sokaklar kazılacak ve yeni su hattı çekilecek. Bunun için biz bu sokakları yapamıyoruz. Asfalt dökersek seçimden sonra tekrar kazılacak. Biz bu yolları yapacak olursak en az 20 Milyon TL (Trilyon) harcama olacak ve seçimden sonra bu yollar geri kazılacak. Halkın parasını çarçur etmemek, bize verilen emanete sahip çıkmaya çalışıyor, bunun için vatandaşlarımızdan sabır istiyorum.   

KENT ORMANLARI

Belediye olarak bir kaç tane kent ormanı yapmayı düşünüyoruz. İki tanesi şuanda bakanlıkta gündemde. 1 tanesi Sarımazı, 1`i Erenler parkı, diğeri ise Yellibelli`de düşünüyoruz. Bu kent ormanları içerisinde; yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, kafeteryalar, ATV Parkı vs çok kapsamlı olacak şekilde planlıyoruz. Özellikle Yellibelli`deki daha önce Tepreş şenliklerinin yapıldığı alan, hem denize yakın olması nedeniyle turizme de katkı sunacağını düşünüyoruz.

AMATÖR KULÜPLERE SPOR SAHALARI

Ceyhan için 4 halı saha yapacağız, bunlar 25 kasımda ihaleye girecek. Birisi Belediye Evler Mahallesi`ndeki Gürbüz Karakuş Ortaokulu`nun içine, biri Tuzlugöl Mahallesi Fevzi Çakmak İlkokulu`nun içerisine, diğer iki tanesini Ceyhan Nehri`nin karşı tarafındaki Sentetik sahamızın yanına yapacağız. Belediyenin karşısına yapacağımız halı sahaların yanına tenis kordu ve basketbol sahası, çocuk oyun parkı ve kafeterya yapacağız. Karşı tarafa yapacağımız halı sahaları amatör kulüplerimize vereceğiz ki ayakta kalabilsinler.

 


Röportaj: İzzet AYDEMİR

 

  • Facebook
  • YORUM YAP