adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,4x4 Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,4x4 Otopsi Oto Ekspertiz,Oto Ekspertiz Firmaları,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,İş Makinaları Yedek Parçaları,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:5,632 USD-S:5,642 EURO-A:6,334 EURO-S:6,345
  • Facebook
  • YORUM YAP

Kadir Aydar`ın işi zor

Borç çok, kasada para yok.

Sorunlar, eksikler çok bütçe yok.

20 yıldır belediyeyi alamamış sol kesimin küllenen umutlarını yeşerten Kadir Aydar seçimi kazandı kazanmasına ama uzun lafın kısası işi çok zor.

Bir tarafta yıllardır belediyeye hasret olan sol kesimin arzu ve talepleri, diğer tarafta `Herkesimin belediye başkanı` olma mücadelesi...

***

31 Mart yerel seçimlerinin galibi Kadir Aydar, 8 Nisan`da mazbatasını aldı, 20 Nisan`da yani mazbatayı aldıktan sadece 12 gün sonra seçim sürecinde vaat ettiği projelerinden biri olan `Kent Meydanı` için ilk kazmayı vurdu. Kadir Aydar; heyecanlı, enerji dolu, verdiği sözleri yerine getirmek için gayret sarf ettiğini ilk bakışta gözlerinden görebilmek mümkün.

Aydar, A takımını oluşturma konusunda ince eleyip sıkı dokuması gerekir. Kuşkusuz ki kendisini en çok yoran konuların başında bu geliyor. Alanında bilgili, deneyimli ve göreve getirildiğinde toparlayıcı kriterlere sahip olması gerekirken, beklenti içerisinde olanların bu hususta başkanı çokta rahat bıraktığını söylemek neredeyse imkansız. Belediye de birçok müdürlük var. Seçimden sonraki yaklaşık bir aylık sürece baktığımızda her gün farklı isimler çıkıp kendini `müdür` ilan ediyor. Bu konuda kuşkusuz ki Başkan Kadir Aydar veya belediyeden resmi bir açıklama yapılmadıkça inanmamak gerekir ama bu söylemler bile başkana zarar veriyor. Şuana kadar Özel Kalem Müdürlüğüne Selçuk Kanlı, Mali Hizmetler Müdürlüğüne Selim Soyçelik, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne Ömer Kurt, Kültür müdürlüğüne ise Gökhan Adıyeke dışında atamanın olmadığını biliyoruz. Ancak, bu söylemlerin ve kargaşanın sona ermesi için de Kadir Aydar`ın ekibini bir an evvel oluşturması bekleniyor.

***

Kadir Aydar, Ceyhan`ın uzun zamandır alışık olmadığı hareketleri yapıyor. Tek başına sokakta yürümesi, çat kapı esnafa gitmesi, işçilerin sofrasına oturması, dolmuşla resmi programa gelmesi, sosyal medyadan halka cevap vermesi, belediyenin borcunu afişlere dökmesi vb hareketler kuşkusuz Ceyhanlı`nın pek alışık olmadığı güzel hareketler. Kasasında 18 Bin TL parası olan belediyenin 192 Milyon TL (Trilyon) borcu var. Tabiri Caiz ise bir enkaz devralan Aydar`dan halkın beklentisi fazla ve işi zor görünüyor.