adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,718 USD-S:5,729 EURO-A:6,282 EURO-S:6,293

Karalar Mesai Arkadaşlarıyla Bayramlaştı

Başkan Zeydan Karalar, Büyükşehir çalışanlarının bayramını kutladı.
  •  Karalar Mesai Arkadaşlarıyla Bayramlaştı
< >
31.5.2019 İzzet AYDEMİR Belediyeler 368 Kişi Okudu Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bürokratlar ve belediye personeliyle bayramlaştı. Bayramlaşma programına Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da katıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen törende, belediye personelinin Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nı kutlayan Başkan Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı seçildiğinde öncelikle aile ortamı oluşturmaya çalıştığını, Büyükşehir Belediyesi’nde de aynı aile ortamını amaçladığını belirtti.

 Zeydan Karalar, “Burada aile olduğumuz zaman her şey daha kolay olur. Aile ortamı oluşturulduğunda yardımlaşma, saygı, birbirinin açığını kapatma, samimiyet, iyi niyet olur. İnşallah burada da bir aile olmayı başaracağız” dedi.

 BELEDİYEMİZİ KAOSTAN ÇIKARIP, HERKESİN ÖVÜNDÜĞÜ HALE GETİRECEĞİZ

 Belediyenin maddi sorunları, yüklü borcu bulunduğunu ancak, tüm sorunların üstesinden gelme kararlılığında olduklarını belirten Başkan Zeydan Karalar,

“Belediyemizi bu durumdan, kaostan çıkaracağız ve herkesin övündüğü bir belediye haline getireceğiz. Belki biraz uzun sürecek ama öyle olacak. Bunun tartışması yok. Hiç kimse endişe etmesin” diye konuştu.

 MİLLETİN MALINI KORUYUP, İŞİNİ İYİ YAPAN İÇİN EN TATLI AMİRLER OLURUZ

 Mesai arkadaşlarından Adana için özverili çalışma isteyen Başkan Zeydan Karalar, şunları söyledi: “Adana’nın yaranına, belediyenin yaranına söylediklerimize uyuluyorsa, kamunun malı korunuyorsa dünyanın en tatlı amirleri oluruz. Ama Adana için, belediyemiz için söylediklerimize uyulmadığını görürsek sorun yaşarız. Görev yaptığım her kurumda, bana iş hiyerarşisi, iş düzeni konusunda güven duyulmuştur. Bugüne kadar yaptığımız işlerin en kutsalını, en saygınını, hakikaten en güzelini yapıyoruz. Çünkü doğup büyüdüğümüz, toprağına gömüleceğimiz kentimize hizmet ediyoruz ve edeceğiz

Kendimizi düşünsel olarak 24 saat işimize vermeliyiz. İşimizi en iyi şekilde yapmalıyız. Yapacağımız alımları elimizi vicdanımıza koyarak en uygun şekilde yapmalıyız. Kullandığımız paralar hepimizin vergilerinden alınıyor ve dolayısıyla biz milletin parasını kullanıyoruz. Milletin parasını kullanırken de hiç olmadığı kadar hassas, dikkatli, doğru davranmalıyız.”

 MEVCUT DURUMU HEMŞEHRİLERİME AÇIKLAMAK  ZORUNDAYIM

 Seçim sürecinde kendisine yönelik karalama ve iftira kampanyası yürütüldüğünü ancak tutmadığını belirten Başkan Zeydan Karalar, “Biz sadece yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlattık. Şimdi de borç yükünden bahsetmemi eleştirenler var.

Bizim devraldığımız borç 3.976 milyar lira ve her ay 60 milyon lira bütçe açığımız var. Faiziyle birlikte 4 buçuk katrilyona yaklaştı borç.

 Bütçe açığı kapanmadan bizim borcu aşağıya çekmemiz mümkün değil. Bütçe açığını kapatmadan Adana’da hizmet yapmamız da mümkün değil. Vatandaşlarımızla mevcut durumu paylaşmak zorundayım. Ama biz yüksek performans göstererek, yaptığımız işleri daha az paraya yaparak, sadece Adana için lüzumlu işlerin yapılmasını sağlayarak, tabii ki gelirleri artırarak bu işin içinden çıkacağız inşallah. Çıkmak zorundayız. Ama bugünden yarına olacak işler değil bunlar” dedi.

 ADANA’NIN GELECEĞİNE SÖMÜRENLERE İZİN YOK

 İşini yapan hiç bir çalışanın tedirgin olması gerekmediğini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Zeydan Karalar’a oy vermek ne kadar normalse, Hüseyin Sözlü’ye oy vermek de o kadar normaldir. Bizim başka bir arayışımız olmaz. İşini düzgün yapsın, kamu malını korusun yeter. Ama bugün 15 bine yakın çalışan var. Bunların maaşını ödemek mümkün değil. Gelir gider dengesi olağanüstü bozuk. Kusura bakmayın yıllarca işe gelmeyen insanları da affedecek halimiz yok. Çalışanın emeğini sömürüyorlar. Adana’nın geleceğini sömürüyorlar. Biz Adana’nın geleceğini kurtarmak zorundayız.

 Bizim geçmişe yönelik tahammülümüzün olmadığı iki şey var. Herkesin bankamatikçi diye tabir ettiği insanlar var.  Çünkü 31 Mart’tan önce hiç olmayanlar, 31 Mart’tan sonra gelmeye başladılar. Bunların hepsini biliyoruz. İkincisi bize PKK’lı diyenler, camlarımızı kırıp, araçlarımıza zarar verip, afişlerimizin üzerine PKK yazanlar var. Onun dışında herkesin siyasi görüşü farklı olabilir. Bu demokrasinin gereğidir. Atamalarımızın önemli bir bölümü bizim siyasi görüşümüzden değil. Farklı düşünenle bir sorunumuz olmadığının kanıtı bu. Biz artık herkesin belediye başkanıyız. Siyasi görüş farkı gözetmeksizin herkese kucak açma mantalitemiz var. Milletin parasını daha iyi korur anlayışıyla atama yapıyoruz. ASKİ’de yaptığımız hiç bir atama politik değil. Amacımız Adana’nın geleceğini kurtarmaktır. ASKİ olmazsa belediye olmaz.

 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN AYRILMAYIZ

 Arkadaşlar biz laik demokratik Cumhuriyete yürekten sadık insanlarız.

 Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinde olan insanlarız. Bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Başka bir yolumuz da yoktur. Kimse bize başka bir şey yamamaya çalışmasın. Zaten bunun tutmadığını da gördük.

Bütün Adana’ya, katkı koyanlara, bize oy vermeyen ama iyi niyetle, düşüncesi doğrultusunda başka yerlere oy verenlere de, herkese teşekkür ediyorum.

 Bu vesileyle Kadir Gecesi’ni kutluyorum, Ramazan Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

 

 

 

 

 

  • Facebook
  • YORUM YAP