adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,679 USD-S:5,689 EURO-A:6,275 EURO-S:6,286

Karalar ve Sözlü`den Sinek Atışması

Uzun süredir başa çıkılamayan sineklerden muzdarip olan Adana halkının şikayetlerinin üzerine Zeydan Karalar, sosyal medyadan yanıt verdi.
  • Karalar ve Sözlü`den Sinek Atışması
< >
10.6.2019 İzzet AYDEMİR Gündem 1342 Kişi Okudu


Uzun süredir başa çıkılamayan sineklerden muzdarip olan Adana halkının şikayetlerinin  üzerine Zeydan Karalar, sosyal medyadan yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından sinekler konusunda açıklama yapan Adana Büyükşehir Başkanı Zeydan Karalar`a, Hüseyin Sözlü kendi hesabından sert eleştirilerde bulunarak yanıt verdi.

Yurt dışında bulunan Başkan Karalar, havaların ısınmasıyla birlikte artan sinek şikayetlerine eşi Nuray Karalar`ın sosyal medya hesabından cevap verdi. Karalar; "Değerli kardeşlerim. Şikayetçi arkadaşlar telefonlarını yazarlarsa, aratır hepsiyle ilgileniriz. Yazdıklarınızı okuyunca hepinizin bilinçli insanlar olduğunuz anlaşılıyor. Bilinçli insan da araştırmadan suçlama yapmamalı.
1- Larva dönemi seçim nedeniyle kaçırıldı ki larva döneminde ben Adana Büyükşehir Belediye Başkanı değildim.
2- İlaçla mücadele firması parası ödenmediği için araçlarının yarısını vermemiş.
3- Pompaların çoğu arızalıydı.
Şimdi sorunlar çözülüyor ve ilaçlama hızla yapılıyor. Takdir edersiniz ki yoktan var etmek yüce Allah`a mahsus.
Bizim nasıl bir belediye tablosu ile karşılaştığımızı cümle alem biliyor.

Haksız yorumlara üzüldüğümü bilmenizi ister, sinek ve değişik haşerelerle mücadelenin sürdüğünü bilmenizi isterim. Şikayetlerinizi 0537 681 62 99 numaralı telefona bildirebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

SÖZLÜ; "KÜÇÜK EMRAH YİNE AĞLAMADA"

Karalar`ın açıklamasından dolayı kendisine söz hakkı doğan geçen dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan Hüseyin Sözlü, sosyal medya hesaplarından cevap verdi. Sözlü`nün sosyal medyadan yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Küçük Emrah yine ağlamada.
Adanalılar sivri sineklerden muzdarip. Bunu sosyal medya dahil çeşitli basın organlarından ve hemşerilerimizden bizzat işitiyorum.
Evet Adanalılar sivrisinek saldırısı altında ve bunun çözümü tabii ki Büyükşehir Belediyesi`nde. Sorumluluk sahipleri ise her konuda olduğu gibi sinekle mücadelede de mazeret peşinde. Ağlıyorlar habire.

Değerli hemşerilerim kamuda her şey kayıt altındadır.
Seçim döneminde de Larva mücadelesi tam olarak yapılmıştır.
Bunları belediye yetkilileri arzu eder ise görürler çünkü bütün kayıtlar ellerinin altındadır. Hem larva mücadelesi, hem de uçkun mücadelesi için belediyenin yeterince ilacı stoğunda vardır.
Biz larva mücadelesini düzenli olarak yaptığımız için seçimden hemen sonra Adana`da sinekten rahatsız olunmamıştır. Bu zafiyet yeni idarenin mücadeleyi durdurmasından kaynaklıdır.

Hatta ulaşılması zor olan sulak alanlarda drone ile havadan ilaçlama yaptığımız için Adana`da dönemimizde 5 yıl boyunca sinekten rahatsızlık hissedilmemiştir.
Belediye başkanı göreve geleli 40 gün gibi bir zaman oldu.
Her şey söyledikleri gibi bile olsa bu süre mücadele de başarı için yeterlidir. Yeter ki mücadele için samimi ve istekli olsunlar.
Ağlamak yerine çözüm üretsinler. 
Mücadele için ne gerekiyorsa yetkin elemanlar ve ekipmanlar dahil olmak üzere kendilerine eksiksiz olarak bıraktık. İlaçlar da dahil.
Adana halkına hizmet sorumluluğu olanlar İstanbul seçimleri yerine Adana halkının sorunları ile uğraşırlar ise muhakkak ki daha başarılı olacaklardır.
Gücümüz kuvvetimiz sağlığımız yerinde ama sorumluluk sahibi yalancıların yükünü çekecek kadar değil. Küçük Emrah gibi ağlamayın. Lâf yerine iş yapın. Yalandan uzak durun. Adana sizden bunu bekliyor."

Başkanların sosyal medya atışmalarından ziyade sıcaklar dolayısıyla artan sineklere çözüm bulunması vatandaş tarafından bekleniyor.

 

  • Facebook
  • YORUM YAP