adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,4x4 Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,4x4 Otopsi Oto Ekspertiz,Oto Ekspertiz Firmaları,adana doğalgaz firmaları,Niğde Halı Yıkama,adana doğalgaz fiyatları,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,İş Makinaları Yedek Parçaları,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:5,763 USD-S:5,773 EURO-A:6,548 EURO-S:6,559

Sözlü’den Ceyhan`a Dev Eser

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ceyhan Cemevi, görkemli bir törenle açıldı
  •  Sözlü’den Ceyhan`a Dev Eser
< >
8.10.2018 İzzet AYDEMİR Belediyeler 869 Kişi Okudu


  Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ceyhan Cemevi, görkemli bir törenle açılırken açılışa özel düzenlenen Cem Adrian ve Musa Eroğlu konserleri ile Ceyhanlılara unutulmaz bir akşam yaşatıldı.

  Açılışta konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, açılış için MHP Lideri Devlet Bahçeliyi davet ettiklerini ve davet karşısında MHP Lideri Bahçeli’nin “Kamuda iktidara talip olan bir siyasi parti lideri olarak oraya katılışımız görkemli olur, laiklik ilkesi gereği uygun olmaz.” cevabı verdiğini ifade ederek Bahçeli`nin selamlarını iletti.

YOĞUN  KATILIM

  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün bizatihi söz verdiği, 14 Mayıs 2017’de temeli atılan ve 16 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Ceyhan Cemevi’nin açılışı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün ev sahipliğinde, Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Hacı BektaşI Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Özcan Geçmez, Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Şube Başkanı Bahadır Odabaşı, Türkiye genelindeki birçok şube başkanı, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı  derneği yöneticileri, siyasi parti ve STK temsilcileri, Alevi kültürünün ileri gelenleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


  “MÜSLÜMANLAR İÇİN BÜTÜN YERYÜZÜ İBADETHANEDİR”

  Açılışta konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye’de toplumsal manada bir kardeşlik, huzur iklimi olduğunu söyleyerek “Bu cemevi yalnızca Alevi hemşerilerimiz için değil, tüm Ceyhanlı hemşehrilerimizin yararlanacağına inanıyorum. Bir gün Ramazan iftarını da burada yaparız, teravih namazını da burada kılarız. Müslümanlar için bütün yeryüzü ibadethanedir” dedi.

 

BAHÇELİ`NİN MESAJI ALKIŞLANDI

  Başkan Sözlü açılış için MHP Lideri Bahçeli’yi davet ettiklerini ve davet karşısında MHP Liderinin “Reis Bey gecikmiş hizmetleri yerine getiriyorsunuz, Allah sizden razı olsun. Fakat nihayetinde kamuda iktidara talip olan bir siyasi parti lideri olarak oraya katılışımız görkemli olur, laiklik ilkesi gereği uygun olmaz” dediğini ve Adanalı hemşerilerine selam gönderdiğini belirtti. Bu sözlerin ardından binlerce hemşerisi MHP Lideri Bahçeli’yi ayakta alkışladı.

 

  BOYDAK: İNCİNSEN DE İNCİTME

  Açılış programında katılımcılara hitap eden Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak; “Kardeşliğin ve hoşgörünün timsali dinimiz; evrensel kaidelerle insan odaklı ve inançlara saygılı bir dindir.  Bugün burada Ceyhan Cemevi’nin hizmete açılışı için toplanmış bulunuyoruz.

Hz. Ali (R.a) bir sözünde ‘Ya Resulullah! Bana bin kişi kötülük yapsa ona yine de iyilikle karşılık veririm’ diyor. Bu bağlamda dinimiz barışın, kardeşçe yaşamanın en önemli kılavuzudur. Hangi inanca mensup olursak olalım, insanların yaşayışlarına müdahil olmadan birlik beraberlik içerisinde yaşamalıyız. Bu eseri şehrimize kazandıran tüm paydaşlara teşekkür ediyor; Ceyhan`ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  Cemevi açılış töreni yapılan konuşmaların ardından semahlar eşliğinde aşure ikramı ve konserlerle devam etti. Geceye eşlik eden Cem Adrian ve Musa Eroğlu sahne aldığı programda sevilen şarkılarını, türkülerini Ceyhanlılar için söylediler. 

 

 

  • Facebook
  • YORUM YAP