2.El Sanayi Tipi Halı Yıkama Makinası,Kampanyalı Halı Yıkama Makinaları Setleri,Halı Yıkama Makinaları,Halı Yıkama Makinası,Otomatik Halı Yıkama Makinesi,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Toner Dolumu,Carpet Cleaning Machine,lazer epilasyon teknik servis adana,lazer epilasyon cihaz fiyatları 2018,4x4 Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Tam Otomatik Halı Çırpma Makinaları Fiyatları,Kuru Temizleme Poşeti,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Halı Yıkama Firmalari,Baskılı Poşet,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,4x4 Otopsi Oto Ekspertiz,Oto Ekspertiz Firmaları,adana doğalgaz firmaları,Niğde Halı Yıkama,adana doğalgaz fiyatları,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Adana Çukurova, Seyhan Su(Sıhhi) Tesisatçısı Arayanlar Firmaları,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,OTO GÖÇÜK ONARIMI,ADANA BOYASIZ OTO GÖÇÜK ONARIM MERKEZİ,ADANA OTO ÇİZİK GİDERME ONARIM MERKEZİ,ADANA VAKUMLU GÖÇÜK ONARIM MERKEZİ,DERİN ÇİZİK ONARIMI,PARK HASARI ONARIMI,OTO GÖÇÜK ONARIM MERKEZİ,OTO GÖÇÜK,ADANA DOLU HASARI OTO GÖÇÜK ONARIM MERKEZİ,KURUMSAL OTO GÖÇÜK ,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,Adana Boyasız Vakumlu Oto Göçük Merkezi,kuru temizleme poşeti,hışır poşet,halı poşeti,ucuz halı poşeti,balonlu naylon,Tam Otomatik Halı Kurutma Makinaları Fiyatları,İş Makinaları Yedek Parçaları,Lazer Epilasyon Cihazları,İş Makinaları Yedek Parçaları,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,Otomatik Halı Yıkama Makinası,İş Makinaları Yedek Parçaları,2. El Tam Otomatik Halı Yıkama Makinaları Fiyatları,Otomatik Halı Sıkma Makinaları Fiyatları,Tam Otomatik Halı Paketleme Makinaları Fiyatları,Niğde Halı Yıkama,Sanayi Tipi Halı Yıkama Makinaları, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:5,341 USD-S:5,351 EURO-A:6,057 EURO-S:6,067
  • Facebook
  • YORUM YAP

Zor günlerdi!..

 

Ceyhan`da yılan hikayesine dönen hizmetlerden biri de Yeni Devlet Hastanesi. 2013 yılında hizmete açılacak denilen hastanenin, henüz kaba inşaatı bitmedi.

 

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, TOKİ tarafından Ceyhan`da yaptırılan Devlet Hastanesi`nin 2013 yılında faaliyete geçeceğini 2011 genel seçimlerine sadece 1 ay kala söylemişti. 

 

2011 SEÇİMLERİNDE MÜJDE DEMİŞTİ!

 

2011 genel seçimlerinde AK Parti`den ikinci kez 3. sırada aday olan Prof. Dr. Necdet Ünüvar, seçim çalışmalarını yürüteceği ofisin açılışında elinde koca karton üzerine çizilmiş hastane maketiyle seçmenin karşısına çıktı. 2007`de ilk kez meclise gittiği günden sonra özellikle Ceyhan`a daha iyi hizmetin gelmesi için mücadele verdiğini, yoğun mücadele sonucunda Ceyhan`a yeni bir hastanenin yapılması için onay alındığının müjdesini verdi. İlçe de yıllardır süre gelen hastane sorunu her vatandaş tarafından bilinen bir gerçektir. seçime sayılı günler kala o dönemin iktidar partisinin milletvekilinin `Yeni hastane yapılacak` sözü büyük yankı buldu. Üstelik Ünüvar sadece hastanenin maketini göstermekle kalmadı, `250 yataklı hastanenin 2013 yılında faliyete gireceğini` de söylemişti. Seçime 1 ay kaldığı için mi tarih söyledi bilinmez ama 2015 yılının bitmesine kısa bir süre kaldı, bırakın hastanenin açılmasını daha kaba inşaatı bitmedi.

 

NE DEDİ, NE OLDU?

 

Necdet Ünüvar, bugüne kadar bir çok proje için tarih verdi ama hiçbiri dediği zaman olmadı diyebilirsiniz. Evet, Kültür Sitesi 2010 yılında açılacak dedi, 2015`te zar zor açıldı. Ceyhan - Yumurtalık duble yolu 2011`de bitecek dedi. 2015 yılını neredeyse geride bırakacağız, daha bulvar ışıklandırması vs eksikleri tamamlanamadı; bu gidişle 2015`te de bitmeyenler arasında yer alacak. Durum böyle olunca Hastane 2013 yılında açılacak diyen Ünüvar`ın dili acaba sürçmüş olabilir mi? 2023 yılı diyeceğine 2013 demiş demiş olabilir diye düşünmüyor değilim!

 

SÖZÜ SENETTİR!

 

Malum, seçim kapıya dayanınca siyasiler oy verecek halkı hatırlar, esnafı düşünür, öğrenciyi sahiplenir, sivil toplum örgütlerinin fikirlerine başvurur! Bu kavramlar siyasetçilerin geneli için geçerlidir. (İstisnalar hariç)

Tam da seçim sürecinde olduğumuz bu günlerde rey kullanma yaşına gelmiş her vatandaşla bir araya gelmek için siyasetçiler mücadele eder. 

Necdet Ünüvar, geçtiğimiz günlerde Ceyhan`da STK temsilcileri ile bir araya gelmiş, sözde sorunlarını dinlemek için. Ancak toplantıya katılanlardan duyduğumuz kadarıyla Ünüvar, almış mikrofonu eline kendi çalmış kendi oynamış! Bir iki yandaş medya hariç gazeteciler çağırılmadı. Kim bilir belki de soru soracaklar diye çağırmadılar.

Toplantıdan sonraki gün ise yapılan program haber sitelerinde yer aldı ve Necdet Ünüvar` yaptığı konuşmada; `Bizim sözümüz taahhüttür, senettir. Çünkü AK Parti ne söz verdiyse onu yapar` demiş. 

Haberi okuduktan sonra aklıma Devlet hastanesi, Ceyhan - Yumurtalık duble yolu geldi. Acaba Ünüvar `Falanca tarihte bitecek` demenin de halk nezdinde bir söz - senet olduğunu düşünmüş müdür? Yoksa o sözler seçim öncesi söylendiğinden dolayı sayılmıyor mu?

Adana Milletvekili olmanın yanı sıra TBMM Sağlık Komisyon Başkanı olan Necdet Ünüvar, bu koşullarda hastaneyi bitirtemediyse, Sağlık Bakanı olması halinde bitirteceğine kesin gözüyle bakılıyor! O yüzden Ceyhan`da bazıları Necdet Beyin bakan olacağını daha şimdiden dillendirmeye başladı. 

Eee kötü mü olur Ceyhanlı bakanımız olur. O zaman hastanede biter, yol`suzlukta!

 

**

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. Okuduğunuz bu yazı 2015 yılında yine bu köşe de kaleme alınmış ve o zaman henüz 2013 yılı gelmemiş, Ceyhan yeni hastane ile tanışmamıştı.

Anlayacağınız, zor günlerdi o zamanlar!..