15 Temmuz Şehitleri Anılıyor

Adananın Ceyhan ilçesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yılında Ceyhan Kaymakamlığınca anma programları düzenlendi.

15 Temmuz Şehitleri Anılıyor

İlcemiz Ceyhan`da 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yılında Ceyhan Kaymakamlığınca düzenlenen çesitli programlarla anıldı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri tüm Türkiye`de olduğu gibi ilçemiz Ceyhan`da da çeşitli etkinliklerle anılmaya devam ediliyor. Hafta içerisinde duzenlenen çeşitli etkinliklerin yanı sıra bu sabah Asri Mezarlık Şehitliğinde düzenlenen etkinlikte çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunularak Kur`an-ı Kerim Tilaveti okundu.

Törene İlçe Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, kurum ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Program Türlübaş Cami ve Ceyhan Belediyesinin öğretmenevinde düzenlediği öğle yemeği ile devam etti. Tüm şehitlerimiz için Kur`an-ı Kerim Tilaveti okundu ve dualar edilmesiyle devam etti.

Öte yandan bu akşam Saat 19.00 da Cumhuriyet Meydanında yapılacak olan Mehteran Takımı gösterisi ve sonrasında düzenlenen 15 Temmuz şehitleri için Kur`an-ı Kerim Tilavetinin okunması, sinevizyon gösterisi ve pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 00.13`te Ceyhan Müftülüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı tören alanında ve tüm camilerde sela okunması ile sonlandırılacaktır.

Leave a Comment