19 Bin Kursiyer Eğitim Aldı

Ceyhan Halk Eğitim ve A.S.O. Müdürlüğü, kursiyerlerin 2017-2018 Eğitim -Öğretim yılında yaptığı çalışmaların sergilenen yıl sonu sergisi düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Halk Eğitim Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen tören saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açılış konuşması yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nusret Oral, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur.’’ sözünün, öğrenmenin temel hedefi olduğunu belirtti.

BİN 140 ADET KURS AÇTIK

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 1.140 adet kurs açtığını ve 18.556 kişiye eğitim verdiğini belirten Nusret Oral konuşmasında şunları belirtti; ‘’Hayat boyu öğrenme kapsamında kurumumuzda işlemleri yürütülen Açık Öğretim Okullarında kayıtlı 1429 öğrencimiz, lise mezunu vatandaşlarımızın üniversite sınavlarına hazırlanmaları için düzenlediğimiz destekleme ve yetiştirme kursuna katılan 300 öğrencimiz bulunmaktadır.

İstatistiğini verdiğim, kurumumuza ait yoğun çalışmaların işini yüklenen, vatandaşlarımız ve ülkemizin geleceği için fedakarca çalışan tüm personellerimize teşekkür ederim.’’ Dedi. Etkinliğe dair konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy; ’’Bu tür sergiler kursiyerlerin bilgi ve becerilerini sergilediği sergilerdir. Halkın direk eğitim aldığı merkezinde yetişen ve kendini geliştiren binlerce insanın bilgi ve beceri kazandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Okuyan okumayan üniversite mezunları da bu yuvadan yararlanıyor. Bu kurslarımıza katılanların ortaya koyduğu performans ile ne kadar gurur duysalar azdır. Emeği geçen milli eğitim müdürlüğü, halk eğitim müdürü ve öğretmenlerini tebrik ediyorum.’’ dedi.

FİNALİ ORAL YAPTI

Açılış konuşmasının ardından Halk Eğitim Merkezi kapsamında halk oyunları gösterileri yapıldı. Halk Eğitim Müdürü Nusret Oral’ın folklor eğitmeni Saadet Buzrul ile oynadığı çerkez oyunu katılımcılardan büyük alkış aldı. ilçe Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Belediye Başkan vekili Ali Alper

Boydak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Topbaş ile birlikte halk eğitim merkezi öğretmenleri ve kursiyerlerinin el emeği göznuru yapmış oldukları serginin açılışını yaptılar. Düzenlenen yılsonu sergisine Yüzbaşı Mustafa Ersin Ağca, Ceyhan Kent Konseyi Başkanı Selehattin Güler, AK Parti İlçe Başkanı Cemal Saim Çetenak çok sayıda okul müdürleri, öğretmen ve kursiyerler katıldı.

Leave a Comment