21. Yüzyılda Ceyhan

21. Yüzyılda Ceyhan

Yıl olmuş 2020…

Yirmi birinci yüzyılda Ceyhan olarak gördüklerimiz, konuştuklarımız, beklentilerimiz, yaşadıklarımız ne yazık ki geriye düştüğümüzü, sınıfta kaldığımızı gösteriyor…

21. Yüzyılda Ceyhan`da neyi konuşuyoruz?

Susuzluğu konuşuyoruz,

Yol`suzluğu konuşuyoruz,

Sosyalleşemeyen ilçeyi konuşuyoruz,

İşsizliği konuşuyoruz,

11 yılda bitirilmeyen hastaneyi konuşuyoruz, (Birileri, `bitti gözün görmüyor` demesin sakın bozuşuruz. Bizden sonra başlayan ilçelerde dahi hastaneler bitmişken çıkıp kimsenin reklam yapmaya hakkı yok)

Konuştuklarımızın listesini tutacak olursak gazetemizin tüm sayfalarına sığmaz! Peki, tabir-i caiz ise millet aya giderken biz neden yerimizde sayıyoruz. Pardon yerimizde saysaydık iyiydi, her geçen gün geriye gidiyoruz?

Yanı başımızdaki ilçeler bile neredeyse bizi geçerken biz neden her geçen gün geriye gidiyoruz? Etrafımızda toprağımıza kurulan, denizimizi kirleten, sağlığımızı dahi tehdit eden bir sürü işletmeler olmasına rağmen neden Ceyhanlı gençler iş bulamıyor, bizim gençlerimiz neden istihdam edilmiyor?

Cevabınız ne olur bilmem ama benim görüşüm `TEK SES` olamamamızdan ve koltuklarda oturup ses çıkaramayan sözüm ona temsilcilerimizden kaynaklanıyor.

Siz hiç bu güne kadar herhangi bir sivil toplum örgütü veya siyasi parti temsilcisinin çıkıp; Kardeşim çevremizde kurulan işletmelerde neden Ceyhanlı gençler çalıştırılmıyor, yıllardan bu yana devam eden yol ve su sorununa karşı çıkıp `Ne olacak bu işler, yapamıyorsanız bırakın`, 11 yılda zar zor bitirilen hastanemiz onca yıl sürüncemede kalmasına rağmen, bir günden bir güne `Neden hastanemiz bitmiyor, nedir bu sahipsizlik?` dediğini duydunuz mu?
….
21. yüzyılda Ceyhan`da yolların bozukluğunu, suların akmamasını, gençlerimizin iş bulamamasını konuşuyoruz ve bu sadece bu günlerde yaşadığımız sorun değil, yıllardır aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Oysa, konuşmamız gereken neden bir üniversitemiz yok, dışarıdan gelecek misafirimizi konaklayacak 3-5 yıldızlı bir otelimiz niçin yok, gençlerimiz için sosyal ve sporsal alanlar neden yapılmıyor? Deveye sormuşlar neden boynun eğri diye o da demiş ki nerem doğru ki?

Biz bu ilçede tek ses olamadıkça, hizmet üretmeyen, işini layıkıyla yerine getirmeyen babamızın oğlu da olsa ses çıkarmadıkça, o benim partilim, bu benim ahbabım deyip sustukça bu ilçe bırakın yerinde saymayı her geçen gün geriye gitmeye mahkum olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.