ABEM’den 22 bin kişilik deneme sınavı

Adana’da ilk kez 22 bin öğrenci aynı anda sınavda

ABEM’den 22 bin kişilik deneme sınavı Adana’da ilk kez 22 bin öğrenci aynı anda sınavda 12 ilçede 15 şubesiyle eğitim veren Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri’nde liseye hazırlanan öğrenciler yeni sınav sistemine göre deneyim kazanıyor

ÖĞRENCİLER YENİ SINAV SİSTEMİNE ALIŞIYOR

ABEM'den Lgs İçin 30 Bin Kişilik Deneme Sınavı - Adana Haberleri

Adana’daki dar gelirli öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlayan ve 12 ilçede 15 şubesiyle her yıl başarı çıtasını biraz daha arttıran Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri’nde liseye hazırlanan öğrenciler yeni sınav sistemi için deneyim kazanıyor. İlk Adana geneli sınavını 11 bin öğrenci ile yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri bu kez sınav kapsamını 2 kat arttırarak 22 bin öğrenci ile 8. Sınıflara özel Liselere Giriş Sınavı (LGS) ‘na girdi.

Eğitim Merkezleri’nde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ve yeni sınav sistemine uygun olarak yapılan 90 soruluk LGS’de 22 bin öğrenci öğretmenlerinin gözetiminde kendilerine dağıtılan kitapçıklardaki soruları cevaplandırdı.

‘’ADANA’DA BİR İLK’’

Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri’nin düzenlediği 8’nci sınıflara yönelik LGS ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktaran Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Halil Hızlısoy, ‘’Eğitim Merkezlerimizde eş zamanlı olarak düzenlediğimiz sınav, Adana’da bugüne kadar yapılan en kapsamlı sınav. Dönem boyunca 20 deneme sınavı planlıyoruz. Adana’nın eğitime önem veren, çocukların ve gençlerin imkan sağlandığında Türk Milleti’ni bilimde ve fende milletler camiasında omuzlar üzerinde yükselterek en üst noktaya taşıyacağına yürekten inanan, bu inançla elini taşın altına koymaktan geri durmayan bir Büyükşehir Belediye Başkanı var. Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü her zaman çocukların, gençlerin yanında’’ dedi.

Leave a Comment