Adana İş Dünyası Kenetlenecek

Adana İş Dünyası Kenetlenecek

ADSİAD ve ÇUKUROVA SİFED Başkanı, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Süleyman Sönmez, ATO ve ADASO ziyaretlerinde Adana, bölge ve Türkiye’nin kalkınmasına yönelik ortak girişim çağrısında bulundu

Adana İş Dünyası Kenetlenecek

ADSİAD ve ÇUKUROVA SİFED Başkanı, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Süleyman Sönmez, ATO ve ADASO ziyaretlerinde Adana, bölge ve Türkiye’nin kalkınmasına yönelik ortak girişim çağrısında bulundu Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) ile Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Başkanı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı Süleyman Sönmez, Cumhurbaşkanlığı başkanlık sisteminin ardından oluşan Bakanlar Kurulu kabinesinin Türkiye için hayırlı olmasını diledi. Bir süre önce yeniden göreve seçilen Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atilla Menevşe, ATO Meclis Başkanı İsmail Acı ve yönetim kurulu üyeleri ile Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Sönmez, Adana’da iş dünyası ve belediyeler arasında yakalanan sinerjinin daha ileri noktalara taşınması gerektiğini vurguladı.

“UZLAŞI İÇİNDE GELİŞİME KATKI KOYALIM”

Başkan Sönmez, ADSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Vedat Gizer, Sadık Büyükkardeş, Emir Değişmez, Şentürk Çalık, Mehmet Erel, Süleyman Emen, İsmail Bacaksızlar, Mustafa Öncül ve Selçuk Tansalar’la birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde iş dünyası olarak ADASO ve ATO gibi üst kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket ederek uzlaşı içinde Adana’yı, bölgeyi ve ülkeyi hem sosyal hem de ekonomik olarak geliştirme arzusunda olduklarını söyledi.

“SEÇİM BİTTİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE ODAKLANALIM”

ADSİAD, ÇUKUROVA SİFED ve TÜRKONFED’in ulusun gelişimine katkı koymak için ekonomi kuruluşlarıyla ortak proje gerçekleştirmeye hazır olduğunu ifade eden Sönmez, “Adanamız, bölgemiz ve ülkemiz için katma değer üretmek zorundayız. ATO ve ADASO gibi kuruluşlar da bizlerin önünde yürüyerek lokomotif görevi görmeli. Sivil toplum kuruluşlarıyla ortak proje üretme girişimini de hep birlikte hayata geçirebiliriz. Enerjimizi birlikte sinerjiye dönüştürmek ülkemize önemli katkılar sunacaktır. Tüm kurumlar ve sivil toplum kuruluşları samimiyetle ortak proje etrafında buluşursa yakalanan sinerji de toplumun tüm kesimlerine yansır” diye konuştu. Seçimlerin geride kaldığını, yeni kabinenin oluştuğunu hatırlatan Sönmez, “Adana’da yaşanabilirlik kat sayısının artması için hep birlikte çalışma yapmak istiyoruz. Seçim bitti herkes kentimizin sorunlarına ortak paydada çözüm üretme üzerine kafa yormalıdır” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Ziyaretleri için Sönmez ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden ATO Başkanı Atilla Menevşe ve ADASO Başkanı Zeki Kıvanç da yeni kabinenin üretim ve istihdam için yeni uygulamaları hayata geçireceğine inandıklarını söyledi.

MENEVŞE: MEMNUN OLURUZ

Uzun bir seçim döneminin geride kaldığını vurgulayan Menevşe, “Memleketimiz için hayırlı olsun. Bundan sonra herkes Adana ve Türkiye için birlikte yapabileceklerini konuşmalı. Birlik ve beraberliğin sağlanması için elimizden geleni yapacağız. Tarım İhtisas Sanayi Bölgesi, Adana’da özellikle seracılığı geliştirecek. Bazı sektörleri şehir dışında modern sitelere taşıyarak kapasitelerini arttırmalarını sağlayacağız. Mersin Kazanlı

Kıyı Şeridi projesinin

tamamlanması Adana turizmi için de büyük önem taşıyor. ADSİAD’la ve diğer iş dünyası temsilcileriyle bölgemizin gelişimi adına ortak proje üretebiliriz. Bu çalışma bizi de memnun eder” diye konuştu.

KIVANÇ: HERKES ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMALI

Adana’daki odalarda, sivil toplum kuruluşlarında ve belediyelerde birlikteliğin hakim olduğunu ifade eden Kıvanç ise, “Bu anlayışın devam etmesi için herkes üzerine düşen görevi yapmalı. Kentimizin gelişimi adına hep birlikte önemli uygulamaları hayata geçirebiliriz” dedi. Türkiye ve bölge olarak artık kaybedilecek zamanın kalmadığını ifade eden Kıvanç, “Hep birlikte ülkemizi kalkındırmak zorundayız. Sanayiciler olarak üzerimize düşen yatırım, üretim, istihdam ve ihracat görevlerimizi gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz. Sayın Sönmez’in ortak proje çağrısı Adana için önemlidir. Hep birlikte memleketimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Birlikteliğimiz perçinlemeye çalışıyoruz. Yeni bakanlarla görüşme halindeyiz. Adana’nın sorunlarının çözümü üzerine görüş alışverişimiz hızlanacak. Hep birlikte hareket edersek sorunlarımızı büyük oranda çözebiliriz” diye konuştu.


Leave a Reply

Your email address will not be published.