Adana Yol Hamlesinin Farkına Varacak

Zeydan Karalar; 2020 emekleme, 2021 yürüme, 2022 koşma yılımız olacak…

Başkan Zeydan Karalar’ın Adanalılarla buluşmaları devam ediyor. Başkan Karalar Yeşiloba ve Dağlıoğlu Mahallelerinde, tamamlanan asfalt çalışmalarını inceledi, halkın sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilk göz ağrısı Seyhan’da mahalle gezilerine katılarak belediye çalışmalarını inceledi halkla dertleşti.

Yeşiloba ve Dağlı oğlu mahallesindeki asfalt çalışmalarını bizzat kontrol eden Başkan Karalar, her iki mahallede de halkın yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılandı. Halkın sorunlarını da dinleyen Başkan Zeydan Karalar, halka hitaben bir konuşma yaptı.

Zeydan Karalar; 2020 emekleme, 2021 yürüme, 2022 koşma yılımız olacak…

SORUNLARIN TAMAMINI ÇÖZMEK İDEALİMİZ

Her iki mahallede de Seyhanlılarla buluşmanın her şeyden önce çok güzel olduğunu söyleyen Başkan Zeydan Karalar, “ Keşke daha çok fırsatımız olsa her fırsatta size gelsek, muhabbet etsek dertlerinizi dinlesek. Ve tabi ki sizin sorunlarınızın tamamını çözsek. Bu bizim en büyük idealimiz” dedi.

Başkan Karalar konuşmasında şu konulara değindi;

“Büyükşehir belediyemizin durumunu anlatmaya gerek yok. Ama hiç endişelenmeyin nasıl ki Seyhan Belediye Başkanıyken güney mahalleler az hizmet aldığı için olarak hizmet atağı yaptıysak, şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı olduk yine aynısını yapacağız. Neresi daha az hizmet almışsa oraya daha çok hizmet edeceğiz. Benim ilk göz ağrım Seyhan’ı asla unutmam. Bütün Adana’dan sorumluyuz bütün Adana’ya hizmet götürmek zorundayız. Bize yakışan da adil davranmaktır. Bütün insanları eş ve eşit görmektir. Kürt-Türk, Alevi- Sunni ayrımı yapmadan oy verdi vermedi ayrımı yapmadan nasıl hizmet olur, bizim siyasi görüşümüz, siyasi mantalitemiz nasıl herkese eşit muamele eder onu göstermek durumundayız. Biz insana önem veririz. İnsana önem verdiğimiz için de ırkına cinsine kimliğine mezhebine bakmayız. Bizim için insan en yüce değerdir ve onların hepsine hizmet etmek bizim de görevimizdir.”

HALK KARTLAR YENİDEN DAĞITILACAK

“Seyhan Belediyesi ile sırt sırta vererek onların yapamadığını biz yaparız. Ve daha önce aldığınız hizmeti halk kartta dahil onu hallederiz. Halk kart şudur evde çalışan yoksa evin geliri 700 liranın aşağısındaysa daha sonra verdiğimiz kartlarla diyelim ki adam iş buldu o zaman otomatikman kart kesilir. Adamın geliri 500 liradan 2000 liraya çıkmışsa halk kart otomatikman kesilir. Ama durumunda bir değişiklik yoksa bizim dediğimiz şartları barındırıyorsa ben bugün Akif Abi ile konuştum tekrar eski kartların tamamını bir daha inceleyeceğiz. Eski kart sahiplerinin geliri 1000 liranın altındaysa hatta bin 200 liranın altındaysa tekrar halk kartları almalarını sağlayacağız.”

30 SENELİK SORUNLAR

Yeşiloba Mahallesi’nde halkın 30 senedir çözülmeyen işleri kendilerinden çözmesini istediğini belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Bundan memnun oluyoruz. Niye, bize güveniyorlar bizim yapabileceğimize inanıyorlar. Onun için bunu soruyorlar. Ben bu milletin güveninden dolayı büyük bir mutluluk elbette yaşıyorum. Ama bu bana ağır sorumluluk yüklüyor. Bize oy verenler bunun için de biz de bunun altından kalkarız” diye konuştu.

EMEKLEME DÖNEMİ YENİ BAŞLADI

Adana Büyükşehir Belediyesi olarak zor durumda olduklarını ancak bunun altından kalkacaklarını vurgulayan Başkan Karalar konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şunu bilmenizi isterim 2019 yılı emekleme yılı bile değildi. Elimiz kolumuz bağlı hiçbir şey yapamayan bir belediye halindeydik. Emekleyemiyorduk bile. 2020 Yılı emekleme yılı 2021 yılı yürüme 2022 yılı da koşma yılı olacak. Şartlar bunlar. Şartları güzelleştireceğiz düzelteceğiz çünkü biz parayı onlardan iyi kullanırız. İnsanı da onlardan çok severiz, hizmeti de onlardan iyi yaparız. Akkapı, Gülbahçesi, Dağlıoğlu biliyorsunuz 25 kilometrelik kanalizasyon hattını biz başlattık fosseptiğe mahkum olmuştu kardeşlerimiz hemen başlattım bitirmek üzereyiz.”

ADANA YOL HAMLESİNİN FARKINA VARACAK

Belediyenin içinde bulunduğu çok kötü şartlarda dahi yol yapmaya devam ettiklerini vurgulayan Başkan Zeydan Karalar ekonomik şartların düzeldiğinde neler yapabileceğini halkın tahmin etmesini istedi. Bu yıl bütün Adana bir yol hamlesinin başlayacağını ve halkın farkına varacağını, iyi idare edilen bir bütçede nasıl işler çıkarılır buna herkesin şahit olacağını vurgulayan Başkan Zeydan Karalar, halk adına hizmeti aralıksız sürdüreceklerini söyledi.

Leave a Comment