Ağlatan ziyaret

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem öğretmenler gününde, trafik kazasında hayatını kaybeden Öğretmen Meryem Merve Gökçe’nin ailesini unutmadı.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem öğretmenler gününde, trafik kazasında hayatını kaybeden Öğretmen Meryem Merve Gökçe’nin ailesini unutmadı. Aileyi ziyaret eden Erdem, yaşadıkları sokağın kızlarının ismini verdiklerini söyleyince anne ve baba gözyaşlarına hakim olamadılar.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 6 Şubat 2020 tarihinde çalıştığı okula giderken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Öğretmen Meryem Merve Gökçe’nin ailesini 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ziyaret etti. Maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar kutsal bir görevi yerine getiren öğretmenlerin haklarının ödenemeyeceğini belirten Başkan Erdem; “Bugün isterdik ki Merve öğretmenimiz aramızda olsun, bu özel gününü kutlasaydık. Ne yazık ki, geçirdiği trafik kazası onu bizden aldı. Acıları ilk günkü gibi taze olan ailemizi ziyaret edip, acılarını paylaşmak istedik” dedi.

Merve Öğretmeninin ailesinin yaşadığı Modern Evler mahallesi 707 numaralı sokağın adının Öğretmen Meryem Merve Gökçe olarak değiştireceklerini söyleyen Başkan Erdem, aileyle uzun süre sohbet etti. Öğretmenler Günü’nde kendilerini ziyaret eden ve kızlarının isminin yaşadıkları sokağa verileceğinden dolayı hüzünlenen anne ve baba gözyaşlarını boğuldular. Merve Öğretmenin anne ve babası bu hassas davranıştan ve nazik ziyaretten dolayı Belediye Başkanı Hülya Erdem’e teşekkürlerini ilettiler.

Leave a Comment