AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Helal intikamcı siyasette araç olarak kullanıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu’nu veda söylemini siyasi çıkarları için kullanmakla suçladı.

Ömer Çelik, Adana’da Yüreğir Belediyesi’ni ziyaret etti. Çelik, açıklamasının ardından CHP’nin yaptığı ‘helalleştirme’yi eleştirdi ve birilerinin toplumun bir kesimini tehdit ettiğini söyledi. Bir başkası çıkıyor ve toplumun diğer kesimlerini tehdit ediyor.AK Parti ve Halk İttifakı’na oy veren vatandaşlarımızı tehdit ve aşağılama noktasına varan bir dil ve üslup bile var.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Geçmişleri neyse bugünleri de o -  Son Dakika Haberleri

Son veda konuşmanızı nerede yapmak istersiniz? Bunun adaleti yeniden tesis etmeye yönelik daha büyük bir planın parçası olduğunu görüyoruz; bu bir intikam politikasıdır. Veda etme kararınız için teşekkür ederiz.Her zaman takdir edilir ve sosyal uzlaşmanın kurulmasına yardımcı olur. Ancak helali siyasi bir araç olarak kullanmak, özellikle bir hesaplaşmanın alt başlığı olarak kullanıldığında çok tehlikeli olabilir.

“Helalleşme, saf ve temiz bir şekilde ortaya konulmuyor”

Çelik, CHP’nin “helalleştirme” politikasının Mors koduna benzediğini söyledi. Bir nokta ve uzun satırlar var, Kılıçdaroğlu konuşurken noktalı bir veda oluyor ve hemen ardından uzun bir milletvekili ve partisi içinde vatandaşlar adına her türlü çarpık politikayı izliyoruz. Burada helal, her zaman temiz ve saf bir şekilde sunulmamaktadır.Gerçekten samimi bir veda partinin kimliğinin kurumsallaşmış bir parçası haline gelirse, minnettar oluruz. Şimdi baktığımızda, yok.

Çelik: Helalleşme, rövanşist siyasetin aleti olarak kullanılıyor - Norm  Haber

“Helalleşme, partinin kurumsal kimliği haline gelmeli”

Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, helal gıdanın halk gözüyle yapılması gerektiğini belirterek, daha sonra devletin halka ait olduğunu sözlerine ekledi. İnsanlardan hiçbir şey saklanamaz. Yassıada zihniyetinden yola çıkan Sn.Kılıçdaroğlu, içinde bulunduğu siyasi zihniyetin ülkeye ödediği bedele karşı samimi itiraflarda bulunmalı, ardından onu partinin kurumsal kimliği haline getirmeli ve tehdit söylemleri söz konusu olduğunda harekete geçmelidir.”
Ömer Çelik de gazetecinin dövülmesini kınadı. Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt ve koruması tarafından Latif Şimşek.

Leave a Comment