AK Parti`de belirsizlik devam ediyor

AK Parti Ceyhan ilçe teşkilatında ertelenen ilçe kongresinin ne zaman yapılacağı bilinmezken, parti kulislerinde mevcut Başkan İslam Bünülün aday gösterilmeyeceği ifade ediliyor.

AK Parti Ceyhan ilçe teşkilatında ertelenen ilçe kongresinin ne zaman yapılacağı bilinmezken, parti kulislerinde mevcut Başkan İslam Bünül`ün aday gösterilmeyeceği ifade ediliyor. Daha önce pandemi nedeniyle normal süreçte yapılmayan, son olarak da 6 Eylül pazar günü yapılacağı duyurulan AK Parti Ceyhan İlçe kongresi, kongreden bir gün önce ertelendiği duyurulmuştu. Adana`da, Seyhan, Yüreğir ve Ceyhan dışındaki tüm ilçelerde kongre yapıldı. Kalan ilçelerin kongresinin ne zaman yapılacağı ise bilinmezliğini koruyor.

AKP Ceyhan ilçe başkanından 'şehitler' vurgunu

`BÜNÜL İLE DEVAM EDİLMEYECEK`

Kongre tarihi konusunda bilinmezlik devam ederken, AK Parti kulislerinde mevcut İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül ile yola devam edilmeyeceği kanısı hakim. Parti tabanında `Eğer İslam Bünül ile devam edilecek olsaydı, ilçe kongresi ertelenmez, belirlenen tarihte kongre yapılır, İslam Bünül ile devam ediyoruz denilirdi, bu yapılmadığına göre İslam Başkan ile yola devam edilmeyecek` fikri son dönemlerde ağırlık kazandı. Bunun yanı sıra çoğu partili, Muhammed İslam Bünül göreve geldikten sonra kendi yönetiminde yapılan istifaların İslam Bünül ile yola devam edilmeyeceğini ileri sürüyor.

BÜNÜL`ÜN YÖNETİCİLERİ İSTİFA ETTİ

Bünül, Başkan olduktan sonra ilçe yöneticilerinden bazıları ya istifa etti ya da yönetimden düşürüldü. Bunların başında, Hanifi Kılınç, Murat Tufan, Hüseyin Gündüz, Mine Özbek geliyor. Parti tabanında Bünül`ün parti içerisinde birlik ve beraberliği sağlamadı eleştirileri uzun zamandır devam ediyor.

Leave a Comment