AK Parti’den Fatura İddialarına Yanıt

Ceyhan Belediyesinin fatura iddialarına AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammet İslam Bünül, bir basın toplantısı düzenleyerek yanıt verdi.

27 Ocak Pazartesi günü Murat Göğebakan Kültür Merkezinde Ceyhan Belediyesi Basın Müdürü Bahadır Odabaşı’nın 31 Mart yerel seçimler öncesi Ceyhan Belediyesinde dönen fatura skandallarını gözler önüne sermek için yaptığı basın açıklamasının ardından AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammet İslam Bünül’e söz hakkı doğmasıyla 28 Ocak Salı günü Başkan Bünül AK Parti İlçe binasında bir basın toplantısı düzenledi.

AK Parti İlçe Başkanı Muhammet İslam Bünül; “Son dönemlerde ulusal ve yerel medyada yer alan Ceyhan Belediyesinde ki işçi kıyımları haberlerini gündem dışı bırakmak ve algıyı başka yöne çekmek amacıyla Ceyhan Belediyesi yönetimi tarafından karalama ve iftira kampanyası devam ediyor.” İfadelerini kullandı.

Bünül'den chp'nin pankartına tepki ak parti ceyhan i̇lçe başkanı muhammed  i̇slam bünül: "ceyhan belediyesi önce haksız yere çıkarılan işçilerin  tazminatını ödesin" - Adana Haberleri

BÜNÜL; ‘’OLMAYANI İSPAT EDEMEZSİN’’

Başkan Bünül; “CHP’nin Genel Başkanı, Milletvekilleri ve Belediye Başkanları ‘Gerçek, ayakkabılarını giymeden yalan, dünyayı üç kez dolaşır.’ sözünü kendilerine şiar edinmiş, yalan, iftira ve kurgu ile bulundukları makamların ağırlığını taşıyamamışlardır. Makamlar insanlara değer vermez, verse de geçici bir değer verir. Makamını hak etmeyen insanlar er geç hak ettiği yeri bulur. Olmayan bir iddiayı gündeme getirip, olmayan bir şeyi bizim ispat etmemizi söyleyip, arkasından açıklama bekliyorlar.

Algı oluşturulmak istenilen faturalarla ilgili hiç bir suçlamayı kabul etmediğimizi konunun yakından uzaktan bizle alakalı olmadığını belirtmek istiyorum. İsnat edilen suçlamaları da kesin bir dille reddediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Hukuk Devleti, Onun için usulsüz bir durum var ise Adliyeye arkadaşlar müracaat ederler, yargı gereğini yapar. Bu kadar net konuşuyorum. Çünkü, bizim abdestimizden şüphemiz yok.” Dedi.

‘’NAMUS VE ŞEREF SÖZLERİNİ TUTMAYANLAR , ATTIKLARI İFTİRA İLE DOĞRULUK DERSİ VEREMEZ’’

Başkan Bünül; “CHP Genel Başkanı, Milletvekilleri ve Belediye Başkan Adayları 31 Mart Yerel Seçimlerinde “Namus ve Şeref Sözü” vererek hiç bir belediye personelini işten çıkarmayacağız dediler. Seçim sonrasında ise Ceyhan Belediye Başkanı seçimi kazandıktan hemen sonra Murat Göğebakan Kültür Merkezinde Belediye Personellerini toplayıp, işten çıkartılmayacakları hususunda bir kez daha söz vermiştir. Geldiğimiz noktada ise 269 personeli işten atarak yerine 332 kişiyi işe almıştır. Belediye Personellerini ekmekleri ve emekleri ile oynamak suretiyle işten çıkarmıştır. Ceyhan Belediyesi tarafından yürütülen iftira ve karalama kampanyaları bizleri durduramayacak, Her zaman mazlum, mağdurun, işçinin, emekçinin yanında yer alacağız.” İfadelerini kullandı.

‘’CEYHAN BELEDİYESİ GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAK VE ZİMMET SUÇALAMASI İLE KARŞI KARŞIYADIR.’’

Skandalların ardından sert eleştirileri kesmeyen Başkan Bünül; “Belediye bir yıl içerisinde iş verenlerin, tüccarların ve müteahhitlerin boğazına yapışmış, boş işlerle uğraşmaktan hizmeti unutmuş, beceriksizlikleri yüzünden görevi kötüye kullanmak ve zimmet suçundan soruşturma geçirir pozisyona gelmiştir. Belediye Başkanı senesini devirmeden itibarını yitirmiş, Ceyhanlı Hemşehrilerimizin yanında kredisini bitirmiştir.

İstisnalar dışında Belediyecilik konusunda Ülkemizin en kötü siciline sahip partisinin Chp olduğu 31 Mart’ın ardından bir kez daha teyit edilmiştir. Şehrimize hiç bir şey veremeyecek olan CHP’li Belediyeler yandaş var vatandaş yok zihniyeti ile belediyeleri idare etmeye çalışıyorlar.” İfadelerini kullandı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti İlçe Bakanı Muhammet İslam Bünül, her fırsatta konunun muhatabı olmadığını, mahkemeye başvuruda bulunduklarını dile getirmekten vazgeçmedi. Resmi evrakları ve faturaları dile getiren basın mensuplarının sorularını çok net olmamakla birlikte yanıtladı.

Leave a Comment