Almanya’da Salmonella bakterili Kinder Surprise yumurtaları yerine ‘Kinder Joy’ satılıyor

Dünyaca ünlü İtalya merkezli Ferrero firmasının Belçika’daki fabrikasında üretilen bazı ürünlerde salmonella bakterisinin tespit edilmesinin ardından toplatılan ve satışı durdurulan ürünler henüz satışa çıkmadı. Bunun yerine markanın sürpriz yumurtalarına benzer bir ürün olan “Kinder Joy” satılıyor.

İtalya merkezli Ferrero firmasının Belçika’daki fabrikasında ürettiği bazı ürünlerinde salmonella bakterisi tespit edilmesinin ardından, Avrupa ülkelerindeki raflardan salmonella tespit edilen ürünler geri çağrılarak satışı durduruldu.Bakterilerle kontamine olduğu tespit edilen ürünler toplanıp imha edilse de, bazı aileler “kinder überraschungseier” olarak bilinen Kinder sürpriz yumurtalarından salmonella bakterisi riskinden endişe duymaya devam ediyor. Almanya’daki marketlerde henüz sürpriz yumurta satılmasa da “Kinder Joy” adlı benzer bir ürün mevcut.

Almanya'da, Salmonella bakterisi tespit edilen Kinder sürpriz yumurtaları  yerine 'Kinder Joy' satılıyor - Akajans Dünya

Alman süpermarket zincirinin satış temsilcisi Pervin Khodja, yaz aylarında sıcaktan dolayı Kinder sürpriz yumurta satmadıklarını belirtti. Salmonella nedeniyle yumurtaları satıştan kaldırdıklarını söyledi. Satılık Kinder Joy ürünlerimiz var. Yaz sonunda Kinder sürpriz yumurtalarının tekrar satışa sunulacağını söyledi.

Ayrıca Okuyun: Scholz, Biden, Macron ve Johnson ile bir araya geldi

Kinder sürpriz yumurtaları Türkiye’de pek bulunmasa da benzer ürünleri satan benzer Türk markaları var. Hamburg’daki Mis Market çalışanı Hasan Hüseyin Yüksel, daha önce hiç Ferrero ürünleri satmadıklarını söyledi. Farklı firmalara ait Türk ürünlerini satıyoruz ve şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadık ve alıcılar çok memnun.”

Leave a Comment