Ankara’nın turşu festivali başladı

15. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali dün Ankara Çubuk’ta başladı. Çubuk turşusu ile ünlüdür ve festival bu yöresel özelliği kutlar.

Şenliğin başlangıcı münasebetiyle Yeniçeri Bandosu eşliğinde Ankara Bulvarı ve Atatürk Caddesi’nde yürüyüş düzenlendi. Yürüyüş Atatürk Parkı’nda sona erdi.

Çubuk Kaymakamı Adem Keleş de burada yaptığı konuşmada, festivale katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Çubuk Ovası ve Çubuk Çayı’nın beslediği bu toprakların geçişten bu yana bereket ve barış merkezi olduğunu söyledi.

Ankara'nın turşu festivali başladı - Son Dakika Haberleri

Salgının patlak vermesi, tarımın küresel ekonomideki önemini bir kez daha göstermiştir. Tarımsal üretim, dünyadaki ülkeler için önemli ekonomik faydalar sağlama potansiyeline sahiptir. Spiker dedi ki…

Ayrıca Okuyun: Büyükada Rum Yetimhanesinin restorasyon projesi onaylandı

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, 2 yıllık hasretin ardından gastronomi temalı festivali düzenlediklerini belirtti. 2005 yılında “Dünyanın tek turşu festivali Çubuk’ta” sloganıyla yapılmaya başlanan festivalin ilçeye büyük katkısı olduğunu söyledi.

Festivalle başlayarak gastronomik potansiyelimizin turizme entegre edilmesini sağlayacağız. Bu, daha fazla ziyaretçi çekmeye ve yerel ekonomiyi canlandırmaya yardımcı olacaktır.

Kadınlarımızın ve gençlerimizin değer odaklı ürünler üretmesi ilçemizi koruduğu gibi istihdamda da büyük iyileşmelere yol açacaktır.

Leave a Comment