ASKİ Sınıfı Geçti

En ufak bir yağmurda bile şehir merkezinde yaşanan su taşkınları, ASKİ`nin başarılı çalışmaları sonucunda tarihe karıştı.

Adana Yoğun Yağışlardan Etkilenmedi

Çukurova yağışlardan etkilenmedi - Adana Haberleri

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ)`nin gerçekleştirmiş olduğu başarılı yatırımlar ve kışa girerken yapılan hazırlıklar sayesinde sağanak ve şiddetli yağışlar Adana`yı olumsuz yönde etkilemedi. Geçtiğimiz hafta yaşanan ve doğal afet niteliği taşıyan yağmur neticesinde Adana`da önceden yaşanan kötü manzaralar oluşmadı.

Çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten ASKİ, gerek şehir merkezi ve ilçelerde yaptığı yağmur suyu hattı çalışmaları gerek periyodik olarak sürdürdüğü temizlik ve bakım çalışmalarıyla Adanalıların yıllardır süregelen çilesini ortadan kaldırdı.

OPRUKÇU: “BU SENE DE KIŞ MEVSİMİNİ ALNIMIZIN AKIYLA ATLATACAĞIZ“

ASKİ ekiplerinin her sene kışa girerken hava şartlarının sebep olabileceği olumsuzluklara karşı önlemini aldığını vurgulayan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Hüseyin OPRUKÇU, “Hayata geçirdiğimiz projelerin ne kadar başarılı sonuçlar verdiğini hep birlikte yaşayarak tecrübe ediyoruz. Daha önceki yıllarda aynı yağışların ortaya çıkardığı sel felaketleri son iki yıldır yaşanmıyor. Geçen sene olduğu gibi bu sene de kış mevsimini alnımızın akıyla atlatacağız. Bundan sonra da Adana`nın altyapı problemlerine son vermek, Adanalıların yaşam kalitesini yükseltmek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin SÖZLÜ ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz.“ şeklinde konuştu.

Leave a Comment