Balıkesir’de jandarmadan asayiş ve trafik kontrolü uygulaması

Balıkesir’de jandarma, il genelinde güvenlik ve trafik önlemleri alıyor.

Balıkesir’de jandarma, bölgede güvenlik ve trafik devriyesi yürütüyor. Çeşitli suçlardan aranan 33 kişi asayiş ve ahlaka aykırılıktan tutuklanırken, trafik kurallarına aykırılıktan 1.840 araç tutuklandı. Toplam 70 bin 45 TL idari para cezası uygulanırken 26 muhtelif araç trafiğe kapatıldı.

Balıkesir'de jandarmadan asayiş ve trafik kontrolü uygulaması

Alteyylul, Ayvalık, Burkhaniye, Edremit, Erdek, Gemiç, Genen, İvrindi, Karesi, Kepsut ilçelerinde yol araştırma ve aramalarında genel güvenlik ve düzeni sağlamak üzere Balıkesir ili jandarma komutanlık grupları, Marmara, Syndırgi ve Susurluk; Çeşitli suçlardan aranan 33 kişi gözaltına alındı.2 av tüfeği, 3 tabanca, 14 tabanca fişek, 1 boş tabanca ve 1 bıçak ele geçirdi.

Ayrıca Okuyun: Büyükada Rum Yetimhanesinin restorasyon projesi onaylandı

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Ekipleri tarafından “Tarım İşçisi Taşıyan Araç ve Şoförler, Zirai Araçlar ve Traktör Şoförlerinin Muayenesi”, “Motosiklet Muayenesi” ve “Şehir İçi Yolcu ve Şoför Taşıyan Araçlara Özel Trafik Muayenesi” yapıldı.Toplam 840 tarım aracı denetlenirken, 70 bin otobüs ve motosiklet sürücüsüne 45 lira para cezası kesildi. 26 traktör, otobüs ve motosiklet trafiğe kapatıldı.

Leave a Comment