Cumhuriyetin kuruluşunun 96. Yıldönümü kutlu olsun

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. Yıldönümü kutlu olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet`in kuruluşunun 96. yılı, yurt genelinde olduğu gibi ilçemiz Ceyhan`da da coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim Pazar günü Kaymakamlık önü Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz ve Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile sona erdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Salı günü Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz`ın devlet adına tebrikleri kabulünün ardından törenlere geçildi.

Törende Ceyhan Kaymakamı Bayram Yılmaz ve Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutladı.

Ceyhan Kaymakamı Bayram Yılmaz`ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmasının ardından Ceyhan Halk Eğitim Merkezi halk oyunları gösterisini düzenledi. Folklor ve halk oyunları ekiplerinin gösterilerini sunmalarının ardından şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilerinin eserlerini seslendirmesi ile birlikte 29 Ekim kutlamaları resmi geçitle sona erdi.

Cumhuriyetin 96. yıl kutlamalarına Ceyhan Kaymakamı Bayram Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Emre Ağca, Belediye Başkanı Kadir Aydar, Adalet ve Komisyon Başkanı Sibel Yılmaz, ilçe erkanı, siyasi parti, oda başkanları ve STK temsilcileri ile öğretmen, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Leave a Reply

Your email address will not be published.