Düzce ve İstanbul’da polis, uyuşturucu operasyonuyla ilgili olarak sekiz kişiyi gözaltına aldı

Düzce ve İstanbul’da uyuşturucu tacirlerine yönelik yürütülen operasyonlarda 8 kişi gözaltına alındı. Bu operasyonlar sırasında para ve uyuşturucuya el konuldu.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi, Düzce’de uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen 3 zanlı ile İstanbul’dan uyuşturucu madde satın aldığı tespit edilen 5 zanlıya operasyon düzenledi. İlk operasyon Düzce’de yapıldı. 3 kişinin konutunda ve araçlarında yapılan aramalarda 7 parça toplam 85 gram metamfetamin, 4 gram esrar, 425 adet ecstasy, 2 adet hassas terazi, 2 adet ruhsatsız tabanca, 21 adet fişek, 1 adet ruhsatsız tüfek ve 1000 adet şüpheli madde ele geçirildi. suç faaliyeti yoluyla elde edilebileceği tespit edilmiştir. Polis, bir şüpheliden 660 lira ve 5 dolarlık banknot ele geçirdi.

Ayrıca Okuyun: Devlet ve suç örgütünün lideri birlikte çalışıyor

İstanbul’da 5 şüpheli yakalandı

Düzce’de uyuşturucu ticareti yapan kişilere uyuşturucu temin eden 5 zanlıya İstanbul Narkotik Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından ortak operasyon düzenlendi. Zula olarak bilinen konutta 5 zanlı yakalanırken, toplam 85 gram metamfetamin, 1 gram kenevir, 1 50 cm kenevir bitkisi, 1 hassas terazi ve 12.585 lira ele geçirildi. Liraların suçtan elde edildiği kabul ediliyor ve banknotların toplamı 170 Euro ve 110 ABD doları. Evde yapılan aramada 5 zanlı yakalanarak Düzce’ye getirildi.

Her iki operasyonda da gözaltına alınan 8 zanlı, Düzce’de sorgularının ardından adli makamlara sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 3 kişi tutuklanırken, 5 kişi savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Leave a Comment