Kastamonu’da afet tatbikatı devam ediyor

“Afet Tatbikat Yılı” kapsamında Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarında deprem ve yangın tatbikatı yapıldı.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından açıklanan “Afet Tatbikat Yılı”nda, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ve bağlı işletmelerde düzenlenen tatbikatlar da yer aldı.

Kastamonu'da afet tatbikatları devam ediyor - Haber16

Tatbikat kapsamında, Orman İşletme Müdürlükleri bünyesindeki Azdavay, Pınarbaşı, Taşköprü ve Hanönü ilçelerindeki Orman İşletme Müdürlüklerinde sivil savunma uzmanları ile iş sağlığı ve güvenliği uzmanları koordinasyonunda ‘tahliye, yerleştirme ve planlama tatbikatları’ gerçekleştirildi. Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü kapsamındadır.

Ayrıca Okuyun: Büyükada Rum Yetimhanesinin restorasyon projesi onaylandı

Personel, tatbikatların bir parçası olarak eğitildi. Personel aldıkları eğitimleri daha sonraki tatbikatlarda pekiştirme fırsatı buldu.

İşletmelerde gerçekleştirilen tatbikatların amacı, tahliye güzergâhları ve alanlarının belirlenmesi, toplanma alanlarındaki personele deneyim kazandırılması, toplanma alanlarından güvenli tahliye ve aktarımın sağlanması ve afetzedelerin geçici alanlara yerleştirilmesidir. sığınak alanları. Tatbikat başarıyla tamamlandı.

Leave a Comment