Konya Büyükşehir’den açıklama! Yeni Motorlu Sanayi Sitesi yeni bir durum yaşıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Konya Büyükşehir Belediyesi’nden arsa temin etmesi sayesinde Konya Yeni Motorlu Sanayi Sitesi inşaatı devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Yeni Motorlu Sanayi Sitesi’nin yapımı için arsa tahsis etti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın da dahil olduğu proje, tüm hızıyla devam ediyor.Başkan Uğur İbrahim Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin taşınması için inşa edilen yeni sanayi sitesinde esnafın modern işyerlerinde çalışacaklarını söyledi.

konya-yeni-motorlu-sanayi-sitesinde-calismalar-suruyor-2.jpg

Yeni sanayi sitesinin aynı zamanda Türkiye’nin ilk sıfır atık sanayi sitesi olacağını kaydeden Başkan Altay, TOKİ ile ortaklaşa yeni otomotiv sektörüne yönelik 34 kilometrelik yağmursuyu projesi hazırlandığını ve toplam 3 bin 300 metre yağmursuyu hattının işlendiğini söyledi. KOSKİ tarafından yürütülen Genel Müdürlük tarafından tamamlanmıştır. Evet de.

Ayrıca Okuyun: Vali Hacbekşor, muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinliyor

konya-yeni-motorlu-sanayi-sitesinde-calismalar-suruyor-3.jpg

Başkan Altay, Yağmur Suyu Projesi’nin su kaynaklarını korumak ve sel riskini azaltmak için tasarlandığını söyledi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile birlikte üzerinde çalıştığımız proje için 34 kilometrelik hat döşenecek. Projenin 3 km’lik kısmından KOSKİ Genel Müdürlüğü sorumlu olacak, TOKİ tarafından yağmursuyu depolama ve geri kazanım tesisi de inşa edilecek.Tesis KOSKİ’ye devredilecek ve tesiste depolanan yağmur suları ile bölgedeki yeşil alanlar sulanacak. kullanılan cümleler.

Proje kapsamında döşenecek hatlarda çeşitli çap ve tiplerde borular kullanılacaktır.

Leave a Comment