Mardin sanayisi daha da güçlü olacağı bir gelecek bekliyor

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAU), kentte OSB’ye ait arazi üzerinde meslek yüksek okulu kurmak için paydaşlarla görüştüğünü duyurdu.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü, üniversitenin akademik mükemmelliği korumaya kararlı olduğunu belirtti.İbrahim Özkuşar’ın üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde kentin potansiyelini yaratan, kentin dinamiklerini kentin girişimcileri ile iş birliği içinde aktif olarak kullanabilen projeleri hayata geçirmek için çalıştığı belirtildi.Mardin’in gelişmesi için oluşturulan teorik bilginin ve her alanda daha üst seviyelere taşınmasının bölgede daha işlevsel ve verimli araştırmaların ortaya çıkmasına yol açacağına inandığını söyledi. Şansölye Özkoşar, “Üniversite meslek yüksekokullarının mevcut bölümlerine ek olarak sektörün ihtiyacı var.

Mardin sanayisi MAÜ ile daha güçlü olmaya hazırlanıyor - herdakikahaber.com

Yeni bir bölümle birlikte çalışıyoruz.Yaklaşan OSB Meslek Yüksekokulu’nda hangi bölümlerin açılması gerektiğini belirlemek için sektörün ihtiyaçları analiz edilecektir. Bu bölümler arasında Mardin Meslek Yüksekokulumuzda halen açık olan bölümlerimiz bulunmaktadır. Bu bölümleri sosyal bilimler ve teknik bilimler gibi alanlarda uzmanlaşacak yeni OSB Meslek Yüksekokuluna taşıyacağız.Sonuç olarak, ekonomik ve beşeri sermayenin verimliliğini ve kalitesini artıracağız. ”

Rektör Özcoşar, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi, üretici ve sanayicilere nitelikli orta kademe eleman yetiştirilmesi projesi kapsamında sahibi olduğu Mardin’de, büyükşehir Mardin, 15.000 sanayi parkı düzenlemektedir.294 metre arazi MBB’den Mardin OSB’ye devredildi. Mardin OSB Meslek Yüksekokulu’nun kurulması için binanın yapımını TOBB’a üstlenmesi için talep yazısı gönderildi.

Leave a Comment