Mardin’de toplam 11,5 milyon liralık iki yatırım anlaşması imzalandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile bir paydaş kurum arasında yaklaşık 11,5 milyon bütçeli 2 proje için imza töreni düzenlendi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve paydaş kurumlar arasında “Boncuklu Tarla Neolitik Çağ Yerleşimi Çevre Düzenlemesi” ve “Mardin Bilgi Teknolojileri Okulu” projeleri için protokol imzalandı. Projelerin yaklaşık 11 milyon 500 bin lira bütçesi var.

Vali Demirtaş ve Belediye Başkan Yardımcısı Demirtaş, Mardin Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen protokol imza töreninde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bir projenin gençlere yönelik olduğunu, diğer projenin ise tarihi Boncuklu Sahasını koruyup turizme kazandıracağını söylediler. Projelerin şehre hayırlı olmasını dilediler.

Mardin'de 11,5 milyon lira bütçeli iki yatırıma imza atıldı - Serhat Tv

Diğer projemiz ise Boncuklu Sahası’nda bulunanları korumak için çatı ve çevre düzenlemesi yapmak. Tel çitin amacı tarihi eserlerin korunması olup, projenin maliyeti 9,5 milyondur. Bu projelerin finansmanı yeterli değilse aradaki farkı kapatmayı düşünüyoruz.

Vali Demirtaş, Mardin’de iki yıllık çalışmanın ardından bu yıl kente yaklaşık 1,5 milyar liralık yatırım ve hizmet getireceklerini söyledi. Vali Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinin kentin 10 ilçesinde devam edeceğini vurguladı. Bunun sadece yatırımlar ve hizmetler için olduğunu ve şu anda önemli bir rakam olduğunu söyledi.Amacımız şehrimize gelen tüm parayı vatandaşlarımıza geri vermek.

Ayrıca Okuyun: Devlet ve suç örgütünün lideri birlikte çalışıyor

Bunun için çok çaba sarf ettik. Geçen yıl yaklaşık 754 kilometre asfalt attık. Bu yıl yolun 800 kilometresini asfaltlamayı planlıyoruz. Bu yılki hedef, Mardin’in kırsal kesiminde asfaltsız yol kalmamasını sağlamak – arkada bırakmayacağız.

Demirtaş daha sonra paydaş kurum genel sekreteri Ahmet Alanlı ile protokol imzaladı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Abdulbaki Turğut, Kültür, Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şahin ve diğer ilgililerin katılımıyla imza töreni düzenlendi.

Leave a Comment