Metro İstanbul’dan çok kişiyi taşıyabilecek! Bakanlıktan güzel bir haberimiz var

İstanbul’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı güçlü ağlar örmeye devam ediyor. Şu anda işletmede olan üç metro hattının yakında sona ermesi, yani 16 milyon İstanbullunun diğer ulaşım türlerine güvenmek zorunda kalacağı anlamına geliyor. İstanbul Havalimanı – Eyüp (Göktürk) – Kagtane – Gayrettepe metro hattı %98, Pendik – Tavşantepe – Sabiha Gökçen %99’dur.

İstanbul-Eyüp (Göktürk)-Kağıthane-Gayrettepe, Pendik-Tavşantepe-Sabiha Gökçen ve Başakşehir-Çam Metro Hattı ile Sakura-Kayaşehir Hastanesi’nde sona gelindi.

3 METRO HATTI DAHA AÇILACAK

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM), İstanbul’da herkesin merak ettiği güzel haberi resmi Twitter hesabından paylaştı. Üç metro hattı sona yakın.

How to use Istanbul's Metro Istanbul Vacation Tips

İstanbul’u demir ağlarla örmeye devam ediyoruz! Açılış için gün sayan; İstanbul Havalimanı-Eyüp (Göktürk)- Kağıthane-Gayrettepe, Pendik-Tavşantepe-Sabiha Gökçen ve Başakşehir-Çam ve Sakura Hastanesi-Kayaşehir Metro Hatlarımız çok yakında milletimizin hizmetinde!

SONA YAKLAŞILDI

Paylaşılan görselde her metro hattının sonu yer aldı. Buna göre İstanbul Havalimanı-Eyüp (Göktürk)-Kağıthane-Gayrettepe metro hattının yüzde 98’i, Pendik-Tavşantepe-Sabiha Gökçen metro hattının yüzde 99,05’i, Başakşehir-Çam ve Sakura Hastanesi’nin yüzde 94,99’u tamamlandı- Kayaşehir metro hattı tamamlandı.

Leave a Comment