MİT, hainliğiyle bilinen terör örgütü PKK’dan korkuyor. Ateşe verdiler! Hepsine yasak getirdiler

Hain terör örgütü PKK/DSG yanıyor. Terör örgütü PKK/DSG, kuzey Irak ve kuzeydoğu Suriye’deki etkili nokta operasyonlarında onlarca liderinin kaybedilmesine neden olan sözde bir genelge yayınladı. Genelge, terörle ilgili tüm faaliyetlerde elektronik cihaz ve akıllı telefonların kullanılmasını yasakladı.

Terör örgütü PKK/DSG’ye ateş açıldı, MİT’in özel harekâtlarına ve SİHA’lara karşı önlem almak amacıyla Suriye’nin kuzey doğusunda örgütün kontrolündeki bölgelerdeki tüm birimlere “genelge” yayınlandı. .9 Ağustos’ta üst düzey askeri yetkililer de dahil olmak üzere tüm askeri personelin akıllı cep telefonu ve elektronik cihaz kullanmasının yasak olduğunu belirten bir genelge yayınlandı. Örgütün sözde Savunma Bakanlığı, yasağı ihlal edenlerin telefonlarının alınacağını ve 300 bin Suriye lirası para cezasına çarptırılacağını söyledi.

PKK'nın MİT korkusu! Talimat verdiler

Teröristlerin akıllı telefon kullanmaları yasaklandı

Genelgede, MİT’in özel harekat ve SİHA’lardan nasıl korunacağına dair talimatlar yer alıyor. Haberde, bazıları QSD üyesi onlarca kişinin bölgede MİT’e istihbarat sağladıktan sonra casusluk suçlamasıyla yakalandığı belirtildi. Şüphelilerin yerini tespit etmek için akıllı telefonlar ve elektronik cihazların kullanıldığı belirtildi.

Önemli siyasi görevlerden sorumlu olanlar da dahil olmak üzere örgütün tüm üyelerinden genelgedeki talimatlara uymaları istendi. İnsanların kesinlikle gerekmedikçe akıllı telefon kullanmaması, iletişimin tuşlu telefonlar ile yapılması önerildi.

Ayrıca Okuyun: Aydın ve Muğla için sağanak yağış uyarısı sürüyor

Sözde lider kadroya tuşlu telefon kullanın talimatı

Örgütün kadrolarına hava saldırılarından korunmak için küçük yerleşim yerlerinden ayrılmaları ve şehirlerdeki büyük mahallelerde kalmaları talimatı verildi. Liderlerden akıllı telefonlar yerine geleneksel tuşlu telefonları kullanmaları istendi.

Leave a Comment