Off-Road Şampiyonası Sakarya’da sona erdi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 2022 Petlas Off-Road Türkiye Şampiyonası, 14 ilden 30 araç ve 60 sporcunun katılımıyla sona erdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 2022 Petlas Off-Road Türkiye Şampiyonası sona erdi. Şampiyona 14 ilden 30 araç ve 60 sporcudan oluşuyordu. Yarışmanın genel klasmanında Kemal Özsoy-Yiğitcan Yüksel birinci oldu.

Sakarya'da Off-Road Şampiyonası sona erdi - Gaziantep Haberler - Gaziantep  Son Dakika Olay Haber | Kent Haber 27

2022 Petlas Off-Road Türkiye Şampiyonası’nın beşinci ayağı iki gün önce Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya’da düzenlenen törenle start aldı. Yarışların ilk etabı dün Kömürlük Mahallesi bölgesindeki orman parkurunda başladı.

Şampiyonanın ikinci etabı Adapazarı ilçesi Karaköy Mahallesi’nde bulunan bir otomobil spor tesisi olan Sports Island pistinde devam etti. Seyirci sahnesi olarak adlandırılan parkurda 14 ilden 30 araç ve 60 sporcu yarışırken, vatandaşlar nefes kesen manzaralar paylaştı.

Petlas 2022 Türkiye OffRoad Şampiyonası 5. ayağı, Sakarya'da sona erdi

Yarışların tamamlanmasının ardından dereceye girenlere ödülleri verildi. Bu doğrultuda Türkiye Off-Road Şampiyonası bacak yarışlarında genel klasmanda Kemal Özsoy-Citcan Yüksel birinci, Kenan Özsoy-Harun Digenk ikinci, Mustafa Saray-Samit Zurnacı üçüncü oldu. …Beşinci.

Yarışlarda yarışan tüm sporcuları tebrik ederiz! Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bu sporun gerçekten eğlenceli olduğunu ancak adrenalini de yüksek bir spor olduğunu söyledi.

Ayrıca Okuyun: Büyükada Rum Yetimhanesinin restorasyon projesi onaylandı

Bu nedenle arazide yarışmaya cesaret eden her sporcu özel bir kutlamayı hak ediyor. 2 günlük maratonun ardından Petlas Off-Road Türkiye Şampiyonası 5. etabı bitirdik. Tüm sporcularımızı başarılarından dolayı kutluyor, bundan sonraki hayatlarında da başarılarının devamını diliyorum.

Leave a Comment