Samsun’da dalgalara yakalanan genç dalgıç, polis tarafından kurtarıldı

Karadeniz’de dalgalar arasında kaybolan genç, dalgıç polisler tarafından bulunarak sudan çıkarıldı. Bir can yeleği giyiyordu, ama sırılsıklam ve dondurucu soğuktu. Sağlık ekiplerinin yardımıyla hayata döndürülen genç, yoğun bakımda tedavi altına alındı. Kırılgan bir durumdaydı ve çok fazla özen ve dikkat gerektiriyordu.

Samsun'da dalgalara kapılan genç dalgıç polisler tarafından kurtarıldı

Afgan genç Karadeniz’e atladığında, güçlü dalgalarda hızla kayboldu. Kayıp gencin arkadaşları hemen yerel acil durum numarası olan 112’ye haber verdiler. Bunu yaparken, onun nerede olduğuna dair ipuçları için çevreyi aradılar.

Samsun'da dalgalara kapılan genç dalgıç polisler tarafından kurtarıldı

Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Sualtı Grup Komutanlığı dalgıç polisleri, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı ekipleri ve cankurtaranlarla olay yerine ambulans sevk edildi.Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Sualtı Grup Komutanlığına bağlı dalgıç polisler, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı ekipleri ve cankurtaranlar olay yerine gelerek incelemeye başladı. Denizde yapılan arama çalışmaları sırasında kaybolan gencin kardeşi yüksek sesle ağladı.

Samsun'da dalgalara kapılan genç dalgıç polisler tarafından kurtarıldı

Dalgıç polisleri kısa sürede Fidrat Sadak’ı bulup sudan çıkardı. Kalbi ve nefesi duran Afgan gence, can pazarının yaşandığı olayda ilk olarak sahilde yardım edildi. Ekipler, çocuğu ambulansla özel hastaneye götürmek için zamanla yarıştı. Ebedi Fidrat Sadak, hastanenin yoğun bakım ünitesinde ölümden döndü.

Leave a Comment