Selin getirdiği çamur ve pislik trafiğin geçişini zorlaştırırken mahalle sakinleri mahsur kaldı

Afyonkarahisar’ın Bayat ilçesine bağlı Yukarı Çaybelen köyü halkı, şiddetli yağmurun ardından yollarda oluşan su seviyesi nedeniyle neredeyse mahsur kaldı.

Afyonkarahisar’ın Bayat ilçesine bağlı Yukarıçaybelen köyü halkı, şiddetli yağmurun ardından yolların sular altında kalması nedeniyle neredeyse mahsur kaldı. Köylüler bu manzarayı sık sık gördüklerini belirterek yetkililerden yardım istedi. Onlar da kendi imkanlarıyla yolu açmaya çalıştılar.

Cadde yağmur suyuyla doldu, milyonluk araç yolda kaldı - 61saat - TRABZON  HABER SAYFASI

 

Afyonkarahisar’ın Bayat ilçesine bağlı Yukarıçaybelen köyü halkı, şiddetli yağmurun ardından yolların sular altında kalması nedeniyle neredeyse mahsur kaldı. .Her yağmur yağdığında bu manzarayla karşılaştıklarını söyleyen köylüler, yetkililerden yardım istedi ve kendi çabalarıyla yolu açmaya çalıştı.Köylüler, her yıl bu manzarayla karşılaştıklarını ve tek yolun, yolun sel suları altında kaldığını, bu nedenle yolun çökerek kullanılamaz hale geldiğini söylediler.

Selin getirdiği çamur ve toprak yolu kapattı - Gazete Yazıyor

Çevre sakinlerinden Basri Çamlı, sel nedeniyle yolun çöktüğünü belirterek, “Yolumuz daha önce onarılmıştı. Ancak sel yolumuzu çökertti. Maalesef her yağışta bu oluyor.Okul otobüsü buradan geçmesine izin verilen tek araçtır. Diğer tüm araçlar durmak zorunda. Bu bizim tek şansımız, başımız belada. Devletin çok mağdur olduğunu hissediyoruz ve buradaki şartları görmesini istiyoruz. Bu olaya kimin bakmadığına dair hiçbir fikrimiz yok ve bundan ne çıkaracağımızı da bilmiyoruz.

Köylüler ise selin getirdiği çamur ve toprak yığınlarını küreklerle temizlemeye çalıştı.

Leave a Comment